Данилюк: Коломойський сяде за ґрати. Зеленський, як надійний партнер, здасть його з потрухами

Коломойський (на фото) відбуватиме покарання за відмивання грошей, отриманих у злочинний спосіб, заявив Данилюк
Фото: depositphotos.com
Український бізнесмен Ігор Коломойський зберіг свій вплив на українську владу, але він зменшився. Про це ексміністр фінансів України та колишній секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк заявив в інтерв'ю виданню Gazeta.ua, яке вийшло 23 листопада.

"Олігарх його [вплив] зберіг. Але його загальна вага зменшилася. Коли я був міністром фінансів, то проти нього почали судові процеси. Один – у Лондоні  заморозив усі його активи по світу. Найближчим часом очікується рішення, яке буде дуже неприємною несподіванкою для Коломойського. Друге – розпочали кримінальні справи у Сполучених Штатах Америки. Він сяде за ґрати за відмивання грошей, здобутих злочинним шляхом", – сказав Данилюк.

На думку екссекретаря РНБО, бізнесмен залежав від президента України Володимира Зеленського.

"До виборів Коломойський жив у Швейцарії. Потім полетів в Ізраїль, має там громадянство. Але зрозумів, що безпека і там не гарантована. Приїхав в Україну. За Конституцією, він не може бути екстрадований. Усі ці справи сильно тиснуть на Коломойського. Від цього виграє Зеленський. Олігарх стає залежним від президента, бо той може різними шляхами дозволити вивезти його з України. Тому Коломойський дає свій канал "1+1" у повне користування Офісу президента. Підконтрольні йому депутати зараз повністю під Зеленським, зокрема у "Слузі народу" їх 35–40. Голосують як зайчики. Раніше Коломойський шантажував ними. Зараз уже ні", – заявив Данилюк.

Він вважає, що у "якийсь момент" західні партнери можуть "дотиснути", щоб їм видали Коломойського.

"Так. Зеленський, як надійний партнер, здасть його з потрухами. Коломойський украв $5,5 млрд. Він має відповісти. Якщо це відбудеться – стане сигналом для всіх інших. Зеленський може боротися з [бізнесменами Рінатом] Ахметовим, [Віктором] Пінчуком. Але вони дивляться і питають: "А де Коломойський?" Тому Зеленський не може займатися деолігархізацією, поки поруч Коломойський, який довів найбільший банк до банкрутства. А скільки ще вкрадено через "Укрнафту"? Мільярди. Зеленський вважав, що це некомандна поведінка – порушувати такі питання. Але ж не плутайте команду і банду", – резюмував Данилюк.

Коломойський у травні 2021 року говорив, що має можливість впливати на ситуацію у країні, але не користується цим, стверджував, що не спілкується ні з міністрами, ні з представниками Офісу президента, ні з главою держави. Із деякими нардепами, за словами бізнесмена, він "шапково" спілкується.

Контекст:

Коломойський входить до рейтингу 100 найбагатших людей України журналу "Forbes Україна", оприлюдненого у травні. Активи бізнесмена оцінили в $1,8 млрд, він посідає четверте місце у списку.

Коломойський, а також Геннадій Боголюбов були власниками "ПриватБанку" найбільшого комерційного банку в Україні, який було націоналізовано у грудні 2016 року. Україна докапіталізувала банк на 155 млрд грн і з 2017 року судиться з колишніми власниками "ПриватБанку", які оскаржують його націоналізацію. 2019 року суд визнав її незаконною. НБУ це рішення оскаржив. Судові розгляди тривають.

У грудні 2017 року "ПриватБанк" подав до суду на своїх колишніх власників. Позивачі стверджували, що бізнесмени вивели з банку приблизно $2 млрд, провівши низку незаконних операцій.

19 грудня Лондонський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського та Боголюбова і шести компаній, які їм, імовірно, належать або є під їхнім контролем.

Наприкінці 2019 року "ПриватБанк" ініціював судове провадження в Ізраїлі. Сума позову становить $600 млн. На початку 2020 року фінустанова подала до Окружного суду міста Лімасол (Кіпр) позов до колишніх власників на $5,5 млрд.

У липні 2021 року газета Kyiv Post повідомила, що поліція Ізраїлю розпочала розслідування справи про шахрайство, в якій нібито фігурує Коломойський.

Держсекретар США Ентоні Блінкен 5 березня 2021 року оголосив про санкції Сполучених Штатів проти Коломойського "у зв'язку з його причетністю до великої корупції". Коломойському, його дружині та дітям заборонено в'їзд до США.

Міністерство юстиції США у серпні 2020 року подало проти Коломойського та іншого українського бізнесмена Боголюбова два цивільні позови, в яких обвинуватило бізнесменів у відмиванні коштів "ПриватБанку". Мін'юст вимагає конфіскації об'єктів нерухомості, які вони придбали на території Сполучених Штатів. Оцінна вартість нерухомості, яку хочуть конфіскувати, приблизно $70 млн.

До кінця року мін'юст США подав ще один цивільний позов до бізнесменів. У ньому стверджують, що комерційну нерухомість у Клівленді (штат Огайо) "було придбано з використанням коштів, незаконно привласнених у "ПриватБанку" в Україні за допомогою багатомільярдної доларової кредитної схеми".

Коломойський заперечував обвинувачення мін'юсту США у відмиванні грошей "ПриватБанку". "Всі інвестиції у США було зроблено із власних коштів, отриманих у 20072008 роках за угодою з компанією "Євраз", та з доходів інших бізнесів, які зберігали у "ПриватБанку", говорив бізнесмен.