Данілов побачив вплив Росії на Конституційний Суд України

Данілов: Повірте, пройде час і все стане на свої місця
Фото: Рада національної безпеки і оборони України / Facebook

Конституційний Суд України займається розхитуванням державності України. В умовах війни кожен має відповідати за свої дії, вважає глава Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

Глава Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на каналі "Україна" 30 жовтня висловив думку, що деякі члени Конституційного Суду України розхитують ситуацію всередині країни.

"Люди, які зробили вчора цей заколот, мають нести за це відповідальність. Конституційний Суд займається питанням розхитування державності України", –   сказав глава РНБО.

За його словами, в умовах війни кожен має відповідати за свої дії.

"Ми відслідковуємо чіткі дії певної групи осіб, які спрямовані на знищення державності України. Повірте, пройде час і все стане на свої місця. Буде зрозуміло, хто за цим стоїть", – сказав він.

Данілов припустив, що в цих подіях роль відіграє Росія.

"Сумнівів у цьому в мене майже немає", – сказав він.

Голова комітету з питань верховенства права Національної асоціації адвокатів України Марина Ставнійчук у відповідь сказала йому, що консультацій КСУ із РНБО не передбачено за законодавством.

"Якщо вам відомі ті особи в суді чи поза ним, які працюють проти держави Української, на її руйнацію, я думаю, що повинна бути ваша заява до відповідних правоохоронних органів із вказівками прізвищ, обставин і таке інше для того, щоб була ці ситуація розслідувана", – сказала вона.

Конституційний Суд 27 жовтня скасував частину положень антикорупційних законів і вказав, що встановлення кримінальної відповідальності за декларування свідомо недостовірних даних, а також умисне неподання декларацій є надмірним покаранням за вчинення таких правопорушень.

Національне агентство з питань запобігання корупції у зв'язку з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій і припинило їх перевірку, зберігання та оприлюднення. Голова агентства назвав рішення КСУ "нищівною поразкою антикорупційної реформи".

Окрім того, унаслідок блокування доступу НАЗК до державних реєстрів Нацагентство не може провести спеціальну перевірку декларацій кандидатів на керівні посади в держорганах, отже, не можуть призначити на свої посади переможців місцевих виборів, заявили в НАЗК.

Після засідання РНБО на виконання розпорядження Кабміну НАЗК відкрило доступ до реєстру електронних декларацій.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський зареєстрував у парламенті законопроєкт, яким пропонують визнати неправомірним рішення КСУ, позбавити повноважень увесь склад суду і призначити новий, а також забезпечити безперервність дії антикорупційного законодавства. Європейський парламент підтримав цю ініціативу Зеленського.

Конституційний Суд України очолив у вересні 2019 рік Олександр Тупицький. Він сказав, що питання про його відставку після рішення Зеленського поки не порушували.