Депутати ПАРЄ закликали ЄС посилити санкції проти металургії РФ
Депутати Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) вимагають від Європейського союзу посилити санкції проти металургійного сектору Росії, який і надалі приносить мільярди доларів прибутку й фінансує агресію проти України. Про це повідомив у своєму Facebook народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко. Він опублікував також копію листа.
Європейський союз зараз працює над 14-м пакетом санкцій, однак чинні обмеження не зупинили РФ від продовження протиправних дій і жорстокої агресії, тому у своєму зверненні до верховного представника ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля депутати з України, Польщі й Естонії закликали до жорсткіших дій.
"Існує лазівка, яку активно використовує кремлівський режим, – вона полягає в тому, що в ЄС є підприємства, які належать або пов'язані з Росією. Люди, які ними володіють, користуються всіма привілеями – живуть у демократичному суспільстві, а водночас – зловживають привілеями, щоб забезпечити збагачення кремлівського режиму", – зазначили депутати.
Як приклад наводять Новолипецьку металургійну компанію (НЛМК) і її власника Володимира Лісіна. НЛМК керує металургійними заводами в Данії, Італії й Бельгії і є найбільшим виробником електротехнічної сталі в Росії. Ця компанія сприяє виготовленню ракетних комплексів "Тор" і "Оса", радіолокаційних станцій для С-400 й міжконтинентальних балістичних ракет.
"Основою російської економіки є металургія, а також нафтогазовидобувна промисловість. Кремль заробляє мільярди, цинічно порушуючи міжнародну торгівлю і справедливу конкуренцію. Ні в кого у світі немає стільки доступних енергетичних ресурсів. Це дозволяє російським компаніям виробляти дешеву продукцію й активно демпінгувати на ринку, завдаючи збитків європейським і азійським конкурентам", – ідеться в листі.
Депутати нагадали, що ЄС уже ввів санкції проти певної металопродукції з РФ. Однак за допомогою брехні й шантажу Кремлю вдалося продовжити квоти на російські сляби ще на чотири роки, хоча вони мали завершитися у вересні 2024 року.
"Однак 12-й пакет санкцій послабив раніше введені обмеження. Він дозволив РФ імпортувати сляби аж до жовтня 2028 року у величезних кількостях, і ці послаблення пролобіювали НЛМК і їхні партнери/союзники в ЄС. Кожна тонна російської металопродукції – це кров українців. Тільки у 2024 році зволікання із запровадженням повноцінних обмежень дасть Росії щонайменше $2 млрд. І вони перетворяться на нові ракети для бомбардування України", – наголосили депутати.
Вони закликали Європейський союз вжити рішучіших заходів, систематично запроваджувати нові санкції й повністю заборонити імпорт російської металургійної продукції. Лише такі дії здатні послабити економіку Росії і стати переломним моментом у війні, яка становить загрозу безпеці всього європейського континенту, переконані політики.
Листа до Борреля підписали народний депутат України, голова Комітету з питань міграції та біженців ПАРЄ Олексій Гончаренко, депутат парламенту Естонії, голова естонської делегації в ПАРЄ Ерік Кросс і депутат Сейму Польщі, голова польської делегації в ПАРЄ Аркадіуш Мулярчик.
Контекст:
Санкції проти Росії ввели у відповідь на її агресію проти України ще 2014 року. Після повномасштабного вторгнення російських військ 24 лютого 2022 року обмеження суттєво розширили.
Останній, 13-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів проти Росії через її агресивну війну в Україні Рада ЄС ухвалила 23 лютого.
За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого 2022 року проти РФ ввели понад 18 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – понад 20,7 тис. Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію й Північну Корею.