Директор НАБУ Ситник не відкидає, що бюро й далі співпрацюватиме з "агентом" Шевченком
Ситник підкреслив, що Шевченка, якого у ЗМІ прозвали "агентом НАБУ", насправді не можна називати агентом.
"Шевченко – це людина, яка дає згоду на конфіденційне співробітництво, це не агент, ні штатний, ні позаштатний", – підкреслив Ситник. Відповідаючи на уточнювальне запитання, чи буде бюро надалі з ним працювати, Ситник сказав: "Я виключити цього точно не можу".
Він нагадав, що завдяки Шевченку бюро змогло задокументувати деякі спроби дати великі хабарі, і сказав, що сам дивується з того, що люди все ще намагаються дати хабар через Шевченка після всіх публікацій про його співпрацю з НАБУ.
Зокрема, зазначив директор НАБУ, за допомогою Шевченка бюро змогло затримати одеського бізнесмена Вадима Альперіна, підозрюваного у справі про розмитнення імпортованих в Україну товарів за заниженими цінами, який пропонував $800 тис. за передання справи з НАБУ в інші слідчі органи. "Мені здавалося, це був останній раз, тому що про цю справу дуже багато писали", – зазначив він.
Проте вже після цього з допомогою Шевченка задокументували спробу дати хабар у сумі $5 млн голові антикорупційної прокуратури Назарові Холодницькому за закриття справи проти ексміністра екології Миколи Злочевського ("ну так вийшло, що $6 млн, а насправді $5 млн, мільйон там як бонус був при затриманні", пояснив Ситник).
"Шевченко приходить, каже: "Пропонують $5 млн". Я посміявся. Приходжу до Холодницького, кажу: "Тобі пропонують $5 млн". Він теж посміявся. Ну, потім сміялися вже трохи інші люди, які до ворожок зверталися, можна давати ці $5 млн чи ні", – розповів директор НАБУ.
За словами Ситника, схожі відносини у НАБУ виникли з головою Фонду держмайна Дмитром Сенниченком.
"Ми з ним так познайомилися: "Добрий день, я голова Фонду держмайна, мені хочуть дати $5 млн". Спрацювали. Минає кілька місяців – він знову приходить, із того самого об'єкта пропонується хабар. Я думав, що він жартує. Затримали. Третій раз пропонують. Він уже говорить: "У мене немає часу ці хабарі брати!" В ході оперативної комбінації виділяє людину, яка веде переговори від його імені, бо йому треба займатися службовими справами, а не хабарі документувати", – розповів Ситник.
"І в мене питання: люди взагалі читають інтернет, Facebook? Уже всі знають, що кілька разів голова ФДМ звертався до нас і здавав це все", – висловив здивування директор НАБУ.
Контекст:
Увечері 24 березня СБУ повідомила про викриття незаконного воєнізованого формування – ПВК. Її діяльність, за даними спецслужби, організували екснардеп Семен Семенченко і Шевченко.
За даними СБУ, фігуранти справи також незаконно постачали зброю з РФ і потім продавали її оборонним підприємствам України значно дорожче.
Семенченко відкидає всі обвинувачення СБУ. Шевченко в інтерв'ю "Цензор.НЕТ" стверджував, що постачаючи зброю з РФ, "робив добру справу" для України.
Семенченку і Шевченку вручили підозри за ст. 260 Кримінального кодексу України (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань). 26 березня Шевченка заарештували з альтернативою застави 5 млн грн, 29 березня за нього внесли заставу і випустили із СІЗО. Семенченка заарештували без права застави.
Представники СБУ повідомляли, що у цій справі підозри вручили шістьом особам, включно із Семенченком, Шевченком і фігурантом старої справи про корупцію в "Укроборонпромі" Андрієм Рогозою.
Імовірно, насправді підозр уже більше – суд відправив під домашній арешт чотирьох фігурантів справи: колишніх добровольців батальйону "Донбас" Олександра Новікова, Ігоря Орленка та Сергія Якимовича, а також колишнього командира батальйону Анатолія Віногродського.
Відомо також, що одного з фігурантів справи суд звільнив від кримінальної відповідальності за інформацію про створення ПВК.