Директор НАБУ зустрівся з послами G7 і Євросоюзу

Кривонос: Жодних компромісів, якщо мова йтиме про незалежність НАБУ й мене як його директора
Фото: nabu.gov.ua
Новопризначений директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Семен Кривонос запевнив послів "Великої сімки" і Євросоюзу в незалежності розслідувань, які проводять детективи бюро. Про це повідомила пресслужба НАБУ 16 березня.

Під час зустрічі посли заявили про подальшу підтримку НАБУ в боротьбі з корупцією в Україні, зазначає пресслужба.

"Ми уважно слідкуємо за імплементацією реформ. Адже допомога Україні в боротьбі з корупцією є одним із наших пріоритетів. Зараз як ніколи важливо забезпечити незалежність антикорупційних інституцій, їхню спроможність та активну комунікацію із суспільством і міжнародними партнерами", – зазначив посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі.

Заступник глави місії посольства США в Україні Кріс Сміт наголосив, що Україна веде "дві війни: з Росією й корупцією", і США однаково підтримують Україну в обох.

Директор НАБУ запевнив послів, що забезпечуватиме незалежність розслідувань детективів і відкритість кадрових рішень.

"Незалежно від посади й політичної приналежності, якщо людина причетна до скоєння корупційного злочину, справа стосовно її дій буде належно розслідувана й за наявності об’єктивних і достатніх підстав скерована до суду. Жодних компромісів, якщо мова йтиме про незалежність НАБУ й мене як його директора", – заявив Кривонос.

Директор НАБУ поінформував про низку викликів, які стоять зараз перед органом: недостатня кількість оперативно-технічного персоналу й детективів, проблема з експертизами у кримінальних провадженнях, удосконалення процесу кризових комунікацій.

За його словами, потрібно збільшити штат на 300 співробітників, створити експертну установу при НАБУ, належну матеріально-технічну базу. У реалізації цих ініціатив директор розраховує на підтримку партнерів.

Контекст:

Національне антикорупційне бюро України створили 2015 року. З моменту заснування його очолював Артем Ситник. Відповідно до законодавства, завдання НАБУ – протидія корупційним правопорушенням, скоєним найвищими посадовими особами.

16 квітня 2022 року закінчився семирічний строк повноважень Ситника. Того самого дня Кабмін затвердив склад комісії з добору нового директора НАБУ. Із 17 квітня обов'язки директора НАБУ тимчасово виконував перший заступник Гізо Углава.

Майже за рік, 6 березня 2023 року, Кабінет Міністрів України призначив на посаду директора НАБУ голову Держінспекції архітектури та містобудування Кривоноса.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що тепер Україна виконала всі сім рекомендацій Євросоюзу, які було визначено під час набуття країною статусу кандидата. Він закликав Кривоноса призначити на керівні посади в НАБУ двох інших фіналістів – Романа Осипчука й Сергія Гупяка.

Після призначення Кривонос пообіцяв докласти зусиль "для збереження незалежності й розбудови інституції".