Досудове розслідування у справі про закупівлю неякісних бронежилетів завершено – Офіс генпрокурора

За даними слідства, колишні чиновники ЗСУ закупили 11 тис. неякісних бронежилетів приблизно на 42 млн грн
Фото: Ministry of Defense of Ukraine / Flickr

У справі про закупівлю неякісних бронежилетів повідомили про підозру вісьмох фігурантів, серед них двоє генералів і засновник підприємства, яке випускало бронежилети. Про це повідомили в Офісі генпрокурора України.

Офіс генерального прокурора України 27 жовтня повідомив про завершення досудового розслідування у справі про закупівлю неякісних бронежилетів.

Фігурантам справи надано доступ до матеріалів кримінального провадження для ознайомлення.

"У кримінальному провадженні повідомлено про підозру вісьмом особам, серед яких два генерали та засновник підприємства – виробника бронежилетів, який лобіював через заступника міністра оборони України інтереси свого підприємства", – зазначено в повідомленні.

Їм інкримінують учинення за попередньою змовою групою осіб бездіяльності військової влади, що спричинило тяжкі наслідки в умовах особливого періоду (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 426 Кримінального кодексу України).

За даними слідства, колишні чиновники Збройних сил України з квітня до червня 2019 року купили 11 тис. бронежилетів на понад 42 млн грн, які не могли убезпечити військовослужбовців від уражень вогнепальною зброєю.

Під час досудового розслідування проведено 43 обшуки, унаслідок чого вилучено 11 тис. бронежилетів.

"Під час слідчого експерименту з дотриманням усіх правил сертифікаційних випробувань встановлено, що захисні властивості бронежилетів не відповідають заявленим виробником 1–4 класам захисту", – підкреслили в Офісі генпрокурора.

У межах досудового розслідування проведено 13 судових експертиз, за результатами яких встановлено, що понад 70% бронежилетів прострілюють ті види зброї, від яких мали захищати військовослужбовців.

"У вилучених бронежилетах "Корсар М3с 1-4" за умови намокання змінюється молекулярна структура кевлару і втрачаються куленепробивні властивості, через що вони не витримують постріл навіть із пістолета Макарова за першим класом захисту. Окрім цього, через комплектування частини бронежилетів бронеплитами неналежної якості бронежилети четвертого класу захисту прострілюються гвинтівкою та автоматом", – зазначено в повідомленні.

9 липня Держбюро розслідувань опублікувало у Facebook розмови співробітників Міністерства оборони України, які закупили бронежилети "Корсар М3с" 1-4 класу захисту, нібито знаючи, що вони не відповідають технічним вимогам.

Чиновники обговорили наслідки перевірки бронежилетів. Один із них заявив, що "повного контролю ніхто не проводитиме" й ніхто на етапі приймання їх "не мацатиме". Він запевнив співрозмовника, що приймальники жилетів рахуватимуть їх із закритими очима.

У Міноборони заявили, що ДБР сфабрикувало аудіозапис.

Директор територіального управління Держбюро розслідувань у Києві Руслан Марчук заявляв, що неякісні бронежилети, які могли бути небезпечними для українських військових, у Збройні сили не потрапили.

5 листопада директор Держбюро розслідувань Роман Труба повідомив, що підозри у справі про неякісні бронежилети 1–4 класу захисту оголосили п'ятьом високопосадовцям Міноборони, які відповідають за приймання та контроль якості речового майна.

11 листопада суд заарештував генерал-майора Міноборони Дмитра Марченка з альтернативою застави 76 млн грн.