Дуда розповів, як відмовив Україні в наданні зброї, яку Польща купила в Південної Кореї
Україна надсилала запит про надання їй зброї, яку Польща закупила в Південної Кореї для власної армії, але дістала відмову. Про це президент Польщі Анджей Дуда заявив на брифінгу для польських журналістів під час візиту до Південної Кореї, пише "Укрінформ".
"Не розглядається жодний сценарій, за яким ми комусь передаємо зброю, яку нещодавно купили за мільярди злотих із кишень польських платників податків. Ця зброя призначена для забезпечення безпеки й оборони Республіки Польща", – сказав Дуда, коли його запитали, чи розглядали надання Україні південнокорейської зброї за умови, що західні союзники допоможуть "заповнити прогалини", які виникнуть через це.
Дуда додав, що "про це його запитували українські партнери".
"Моя відповідь була однозначною: поки я президент, ми не можемо комусь передати ту зброю, яку ми закупили в останні роки для зміцнення безпеки Республіки Польща. Ще раз повторюю про мільярди доларів із наших спільних кишень, тому що це кишені платників податків", – продовжив він.
Контекст:
Улітку 2022 року, після того, як РФ здійснила повномасштабний напад на Україну, у міноборони Польщі заявили про намір створити найсильніші сухопутні війська серед країн НАТО. Тоді ж міністерство анонсувало закупівлю танків K2 Black Panther і бойових літаків FA-50 у Південної Кореї, а також танків Abrams – у США.
Того самого року Польща й Південна Корея уклали рамкову угоду про закупівлю танків, самохідних гаубиць і боєприпасів на суму приблизно $5,8 млрд. Угода передбачає придбання Польщею 180 танків K2, 212 самохідних гаубиць K9 Thunder, постачання танків заплановано до 2025 року, гаубиць – на 2022–2023 роки.
Загалом Варшава має намір придбати приблизно 1 тис. танків K2 і 672 гаубиці та, як говорив Дуда 25 жовтня (його цитує Reuters), уже найближчими тижнями може підписати угоду про виробництво цих танків на своїй території.