Дуда: У Зеленського дуже жорстка позиція. Я не чув нічого про мирні переговори

Зараз переговорів, "звісно, немає", заявив Дуда
Фото: ЕРА

Україна налаштована повернути всі окуповані країною-агресором Росією території, і це збігається з позицією Польщі. Про це польський президент Анджей Дуда заявив в опублікованому 15 квітня інтерв'ю LRT.

На запитання, чи означає затримка військової допомоги від союзників те, що від Києва вимагають поступок, він відповів, що "так не думає".

"Україна хоче відновити повний контроль над окупованими територіями. Це також важливо для всього світу, тому що це знак того, що міжнародне право діє. РФ має підкоритися йому, вивівши свої війська", – сказав президент Польщі.

Політик не погодився з припущенням журналіста про "якийсь мовчазний тиск на Київ із метою змусити його розпочати переговори" з Кремлем.

"Я не чув жодних розмов про мирні переговори. Зараз їх, звісно, немає. Я знаю, що у Володимира Зеленського дуже жорстка позиція щодо питань оборони й повернення територій", – підсумував Дуда.

Контекст:

Українська влада неодноразово заявляла, що налаштована на деокупацію всіх захоплених із 2014 року РФ українських територій, зокрема Криму.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ, у лютому – березні 2022 року відбулося чотири очні раунди (останній – 29 березня в Туреччині). Крім того, делегації зустрічалися у відеоформаті. Українська делегація у Стамбулі офіційно запропонувала підписати договір про гарантії безпеки. Інший член переговорної групи, посол України Олександр Чалий стверджував, що Україна фактично буде згодна на без'ядерний і позаблоковий статус, якщо буде підписано запропонований Києвом договір про міжнародні гарантії безпеки. Проте згодом переговорний процес припинили, бо з російського боку немає конкретики, яку можна було б обговорювати, пояснювали в Офісі президента України 17 травня. Президент США Джо Байден 31 травня заявив, що переговори України з Росією "зайшли в глухий кут" не з провини Києва.

30 вересня 2022 року Зеленський сказав, що Україна хоче досягти домовленості з РФ, але із чинним президентом РФ Володимиром Путіним це неможливо. "Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом", – сказав Зеленський. У жовтні він ввів у дію рішення РНБО, у якому офіційно констатували "неможливість проведення переговорів із Путіним".

Путін 12 вересня 2023 року стверджував, що першим кроком до діалогу може стати скасування указу Зеленського про заборону переговорів із ним. 23 грудня The New York Times написала, що Путін із вересня посилає сигнали про готовність заморозити війну.

25 лютого 2024 року Зеленський відкинув імовірність переговорів про мир в Україні з Путіним. "А можна говорити із глухою людиною?" – наголосив президент України.