Екс-глава МЗС України Грищенко заявив, що російська сторона в Гаазі дотримується позиції, яку складно захистити
Російська сторона вважає, що краще займати одного разу заявлену позицію і відстоювати її, ніж удаватися до розгляду того, що не витримує критики з погляду міжнародного права, заявив екс-глава Міністерства закордонних справ України Костянтин Грищенко, коментуючи позицію Росії в Міжнародному суді ООН у справі за позовом України.
Російські представники в Міжнародному суді ООН в Гаазі дотримуються позиції, яку складно захистити, заявив екс-глава Міністерства закордонних справ України Костянтин Грищенко в ефірі телеканалу "112 Україна".
"Я думаю, що в представників російської сторони на слуханнях у суді дуже складна ситуація. Є низка офіційних заяв, які базуються на тому, що нібито щось було знайдено або "віджато" в українських Збройних сил, і тому відійти від таких заяв досить складно, оскільки тоді послання будуть спростовувати всю ту лінію, яка вибудовувалася протягом останніх кількох років", – зазначив Грищенко.
За його словами, якщо не буде послідовності, може виникнути ще більше запитань.
"Не буде послідовності, а якщо немає послідовності, то насправді виникає ще більше запитань: а де саме, чому, як. Тому дотримуються позиції, яку дуже складно захистити, але вони вважають, напевно, що краще займати те, про що одного разу було заявлено, і відстоювати цю позицію, ніж удаватися до глибшого розгляду того, що не витримує критики вже з погляду міжнародного права", – підкреслив дипломат.
Грищенко додав, що в шахтах Донбасу дійсно може бути зброя, тільки застаріла – часів Першої та Другої світових воєн.
Із 6 по 9 березня в Гаазі пройшли попередні слухання за позовом України проти Росії, в якому вказується на порушення Москвою положень Конвенції ООН щодо боротьби з фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.
Позов було подано16 січня.
Київ вимагає засудити акти тероризму в Харкові і на Донбасі, зокрема збитий рейс MH17, а також зобов'язати Росію виплатити компенсації, розмір яких у позові не вказано. Крім цього, суду пропонується притягнути до відповідальності офіційних осіб, винних, на думку позивачів, у підтримці тероризму.
Інший блок претензій стосується порушень прав кримських татар і українців із боку окупаційної влади Криму.
Україна просить Міжнародний суд ООН на час розгляду справи, як захід із забезпечення позову, заборонити РФ здійснювати будь-які кроки, що погіршують ситуацію.
Російська сторона в Міжнародному суді ООН в Гаазі заявила, що бойовики на Донбасі самі знайшли зброю, яка залишилася на території Донецької і Луганської областей із часів СРСР, або ж її покинули там українські військові.