Ексглава ГУР Кондратюк про наступників Путіна: Найпростіша кандидатура – виходець із його політичного інкубатора, Олексій Дюмін
Під тиском еліт президент країни-агресора РФ Володимир Путін не виставлятиме своєї кандидатури на президентських виборах 2024 року, і владу передадуть його наступнику, вважає колишній голова Служби зовнішньої розвідки України, ексначальник військової розвідки, ексглава контррозвідки СБУ Валерій Кондратюк. Про це він заявив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.
На запитання, якими можуть бути сценарії, за котрих Путін реально втратить владу, Кондратюк наголосив, що мають бути чинники тиску, які приведуть російські еліти до розуміння, що потрібно "прискорити процес своїх домовленостей щодо добору кандидата". Головним таким чинником, вважає він, буде успіх українського контрнаступу, який посилить тиск усередині Росії.
"І що, до нього прийдуть просто і скажуть: "Вово, досить"? Чи як це відбуватиметься?" – уточнив Гордон.
"Так само просто, як і, наприклад, те, що на наступні вибори він не подаватиме своєї кандидатури. Це типу холодне передання, як за [першого президента Росії Бориса] Єльцина. Оголосять наступника, який, скажімо так, має насамперед відповісти на найголовніше запитання: що робити з війною. І зрозуміло, що в цій ситуації Путін уже не та популярна людина, яка може бути", – сказав Кондратюк.
Щоб відповісти на це запитання й нормалізувати відносини із Заходом, потрібна інша людина, наголосив він.
"Найпростіша кандидатура – це, безумовно, виходець із політичного інкубатора Путіна, це [губернатор Тульської області] Олексій Дюмін. Це не тільки людина, яка пройшла всі необхідні розуміння російських еліт, категорії політичного досвіду, починаючи від начальника особистої охорони Путіна до командувача сил спеціальних операцій, яка очолювала операцію з вивезення [експрезидента України Віктора] Януковича з території України, заступник міністра оборони, він організовував і брав безпосередню участь у захопленні Криму. Ну, і сьогодні він уже здобуває досвід управління на території Тульської області. Це перший кандидат. Другий кандидат – це, безумовно, [прем'єр-міністр Михайло] Мішустін. І тут уже з'являється геополітичний чинник. Бо хай там що, Мішустін не так замазаний у цій війні. І також він є кандидатурою, яку підтримує, наскільки я розумію, зі свого боку Китай", – вважає Кондратюк.
Контекст:
Путін обіймає посаду президента Росії із 2000 року з перервою у 2008–2012 роках, коли він був главою уряду.
У 2020 році в конституцію РФ внесли зміни, які дають Путіну можливість знову балотуватися на посаду глави Кремля у 2024 році. Він неодноразово заявляв, що поки не вирішив, чи балотуватиметься на новий строк.
Деякі аналітики, наприклад, виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко, прогнозують, що внаслідок воєнних невдач в Україні Путін може втратити владу.
Багато російських аналітиків, у яких брало інтерв'ю видання "ГОРДОН", схиляються до думки, що Мішустін є найімовірнішим наступником Путіна. Таку думку, зокрема, висловлювали блогер Марк Фейгін і політолог Станіслав Бєлковський.