"Фоткати наші позиції – заняття дурне і стрьомне". У Києві тероборона затримала Шуфрича

Шуфрича чекає розмова в СБУ
Фото: Volodymyr Ariev / Facebook
4 березня у Києві військові затримали народного депутата від "Опозиційної платформи – За життя" Нестора Шуфрича. Про це повідомив військовий і волонтер Андрій Хоманчук у Facebook.

"Ви зараз обісцетеся. Ми взяли Шуфрича", – написав він. На опублікованих світлинах видно, що з нардепом затримали й інших людей.

Причин і подробиць Хоманчук не навів.

За інформацією ексрадника п'ятого президента України Юрія Бірюкова, затримали Шуфрича бійці 206-го батальйону (це батальйон тероборони Києва). "Фоткати наші позиції – заняття дурне і стрьомне", – написав Бірюков.

Хоманчук також опублікував фото "трофеїв": дублікат депутатського посвідчення Шуфрича та аркуш паперу з надрукованим написом "Проект "Групи впливу в регіонах України".

За словами нардепа від "Європейської солідарності" Володимира Ар'єва, Шуфрич "фотографував місця, які ніхто в здоровому глузді під час військового стану не фотографуватиме", і тепер на нього чекає розмова в СБУ.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні зокрема реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

Жертвами російської агресії стало, станом на 28 лютого, 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 людей. Станом на 2 березня загинула 21 дитина.

Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

Станом на 4 березня втрати російських окупаційних військ убитими, пораненими і полоненими перевищили 10 тис. осіб.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягти Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну. Станом на 3 березня позови проти Росії подало вже 40 країн.

У зв'язку з вторгненням в Україну більшість країн приєдналися до санкційних заходів щодо Москви. Це спричинило обвал економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати й надалі.