"Газпром" отримав чергову відмову у Данії щодо маршруту "Північного потоку – 2" – Коболєв
Голова правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, що Данія відмовила російському "Газпрому" у погодженні маршруту для будівництва нафтопроводу "Північний потік – 2". За його словами, це рішення "поки проекту не вбиває".
Російський "Газпром" дістав чергову відмову Данії щодо маршруту "Північного потоку – 2". Про це 27 березня повідомив у Facebook голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.
"Газпром" отримав чергову відмову у Данії щодо маршруту "Північного потоку – 2". Це, звичайно ж, проект не вбиває. Поки що. Тим не менше, треба знову шукати новий шлях, а Балтійське море не таке вже й велике, та й бажаючих щось прокласти або закопати вистачає", – написав він.
"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною по дну Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його навпіл фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.
Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.
Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію. Данія відмовляла кілька разів.
Оператор "Північного потоку – 2" запропонував прокласти альтернативний трубопровід, але не відкликав заявки на кращий варіант маршруту. Нового проекту газопроводу, який проходить через виключну економічну зону Данії й огинає данські територіальні води, держава теж поки не погодила.
12 березня Європарламент ухвалив резолюцію, в якій визнав "Північний потік – 2" загрозою для внутрішнього ринку Європейського союзу.
На думку експерта в енергетичній сфері Геннадія Рябцева, це рішення не позначиться на реалізації цього проекту, оскільки всі країни ЄС будуть діяти суто у своїх інтересах.