Глава Європарламенту виступила за надання Україні статусу кандидата у члени ЄС
Про це 30 травня на пресконференції за підсумками участі у спеціальній зустрічі Євроради заявила президентка Європарламенту Роберта Метсола, її цитує "Укрінформ".
"Це питання в Європейському парламенті оцінюють як вибір: чи хочемо ми, щоб Україна дивилася на Європу, чи допускаємо, щоб Україна і решта світу почали сумніватися у здатності Європейського союзу ухвалювати важливі рішення, коли саме ЄС має грати роль лідера", – сказала Метсола.
Вона зазначила, що ЄС не має іншого вибору, ніж ще більше наблизити Україну до себе. На думку Метсоли, найгіршим сигналом із боку ЄС було б продемонструвати власні коливання щодо цього, коли саме зараз Україна потребує сигналу надії та перспективи.
"Не має бути жодного сумніву щодо позиції Європейського парламенту в тому, що він позитивно бачить наступний крок України – стати державою – кандидатом на членство у ЄС. Це не лише надішле потужне політичне послання, але також відкриє шлях для подальшої інтеграції України та українців, їхнього доступу до різних програм ЄС та допомоги у відновленні країни. Не сумніваюся, що ці зусилля матимуть потужну підтримку Європейського парламенту", – впевнена Метсола.
Контекст:
28 лютого, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Євросоюзу. Президент Володимир Зеленський заявляв, що в умовах, які склалися, розраховує на приєднання до блоку за спеціальною процедурою.
Європейський парламент підтримав надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС. Згодом відбувся неформальний саміт лідерів ЄС, на якому ухвалили рішення, яке, як вважають у МЗС України, свідчить про те, що Україна буде членом ЄС.
Під час візиту до Києва 8 квітня голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн передала Зеленському опитувальник, необхідний для визначення готовності держави, яка подала заявку на членство в ЄС, розпочинати перемовини про вступ. 16 травня єврокомісар із питань розширення та політики добросусідства Олівер Варгеї повідомив, що Євросоюз отримав усі відповіді України в опитувальнику ЄС, Єврокомісія готує висновок.
Засідання Європейської ради, на якому ухвалюватимуть рішення про статус України, відбудеться у червні. Україна розраховує отримати позитивну відповідь щодо статусу кандидата у члени ЄС, зазначив президент.
Глава МЗС Дмитро Кулеба заявляв, що не знає жодної країни, яка відкрито виступала б проти надання Україні статусу кандидата у члени ЄС. Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель вважає, що Єврокомісія підготує висновок для Європейської ради за заявкою України "дуже швидко".