Голова ДФС Мельник розповів про результати боротьби з тіньовою економікою в Україні
Про це в інтерв'ю "Обозревателю" розповів голова Держфіскальної служби Вадим Мельник.
"Державна фіскальна служба розслідує правопорушення, що стосуються ухилення від сплати податків, а також поширення нелегальної підакцизної продукції. Однак об'єктивне і повне розслідування таких злочинів однозначно свідчить про те, що без здійснення корупційних злочинів, наприклад, замовниками робіт та їхніми підрядниками, незаконні схеми не працювали б. Тіньовий сектор економіки загалом не може існувати без корупційного прикриття. Тіньовикам необхідне легалізувати продукти, вироблені в тіні. Це робиться за допомогою податкових "скруток", в основі яких лежить корупційний зговір між учасниками схем", – зазначив він.
Мельник нагадав, що за перші сім місяців 2021 року ДФС вилучила з незаконного обігу підакцизної продукції на 2,5 млрд грн і припинила діяльність 100 незаконних виробництв.
"Втім, для більш ефективної роботи в цій частині необхідно посилення взаємодії правоохоронних та податкових служб, оскільки далеко не все перебуває у сфері компетенції ДФС. З ініціативою міжвідомчої наради ми звернулися до наших колег із Нацполіції, податкової, прикордонної та митної служб, профільних міністерств. Упевнений, що за належного рівня взаємодії звести до мінімуму обсяги тіньових ринків підакцизної продукції цілком реально. Так само, як і знизити рівень корупційних проявів у державі", – додав він.
Голова ДФС заявив, що є низка резонансних справ, у яких "окремі публічні особи намагаються абсолютно безпідставно знайти політичний слід".
За його словами, це провадження, що стосуються можливих фінансових порушень чиновниками комунальних підприємств Києва та компаній-підрядників.
"Найбільш поширені схеми, задокументовані співробітниками ДФС, – фіктивні товарні операції, невиконання робіт під час перерахування коштів на рахунки підприємств-підрядників, завищення вартості робіт, виконання робіт комунальним підприємством власними силами при списанні коштів на підставних підрядників. Загалом у межах досудового розслідування цих справ ДФС провела вже понад 40 обшуків і понад 70 допитів, вручено кілька повідомлень про підозру. Загальна сума попередньо встановлених і підтверджених під час слідства збитків, завданих бюджетам столиці і держави, перевищує 200 млн грн", – пояснив він.
Контекст:
У липні у ДФС повідомляли, що економічний ефект від роботи відомства за підсумками першого півріччя 2021 року становить понад 13,1 млрд грн.