Гордон: Якщо Росія повернеться до ПАРЄ, Україна повинна вийти з асамблеї
Журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон гадає, що російську делегацію можна буде повернути в Парламентську асамблею Ради Європи, лише якщо вона попросить вибачення перед Україною і поверне окуповані території.
Якщо російську делегацію повернуть до Парламентської асамблеї Ради Європи, Україна повинна покинути асамблею. Таку думку в ефірі телеканала NewsOne висловив журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.
"Якщо Росія повернеться в ПАРЄ, я вважаю, що Україна повинна вийти з асамблеї. Тому що це буде знущання над принципами справедливості, побудови справедливої Європи. Якщо країну, яка здійснила агресію стосовно сусідньої країни, забрала у неї частину території, повернуть до ПАРЄ, Україна повинна негайно асамблею покинути. Тому що перебувати з агресором в одній залі – це принизливо для держави Україна", – вважає журналіст.
На його думку, Росію можна буде повернути в ПАРЄ, тільки якщо вона попросить вибачення перед Україною і поверне окуповані території.
"Якщо учень у школі завинив, його виганяють із класу і не повертають, поки він не попросить вибачення і не зробить щось, аби відновити статус-кво. Коли Росія попросить вибачення за жертви і руйнування та поверне території, які вона забрала, тоді можна буде її повертати. Хочеш жити серед людей – будь ласка, живи, але попроси вибачення і поверни те, що забрала. Так має бути. Принцип справедливості це диктує. Бачите, я, як дурень, продовжую ще вірити в якісь ідеали... А якщо несправедливо влаштований світ, тоді гори все вогнем! Україні потрібно буде йти з ПАРЄ, а вони нехай крутяться, танцюють із Росією далі", – сказав Гордон.
Росія накопичила багато нафтодоларів і зараз на ці гроші підкуповує політиків у Європі, зокрема в ПАРЄ, продовжив журналіст.
"Не секрет, що Росія накопичила величезну кількість нафтодоларів і дуже розумно використовує їх для підкупу агентури по всьому світу. У Європі Росія має величезне лобі, до нього входять зовсім різні політики – від [колишнього канцлера ФРН Герхарда] Шредера і [колишнього прем'єр-міністра Італії Сільвіо] Берлусконі до нинішніх керівників, таких як [президент Чехії Мілош] Земан, [прем'єр-міністр Угорщини Віктор] Орбан, [глава французької партії "Національний фронт"] Марін Ле Пен, [президент Молдови Ігор] Додон... Животворний долар і євро творять чудеса! Я абсолютно переконаний, що гроші на підкуп депутатів у ПАРЄ йдуть величезні... тобто я не думаю, що прямо гроші, а якісь преференції для бізнесу. Десь родичі отримують бізнес, пов'язаний із російським газом, десь ще щось", – припустив журналіст.
Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – одразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі. 28 січня 2015 року ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій продовжила санкції проти Росії і позбавила її права голосу до квітня. На знак протесту делегація РФ заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ.
У 2016-му і 2017 році делегація РФ не брала участі в роботі асамблеї.
22 січня 2018 року генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що Росія не заслуговує виключення з організації, незважаючи на порушення низки її принципів. Він визнав, що відмова Росії та Туреччини у 2017 році від сплати внеску в повному обсязі призвела до фінансових проблем у Раді Європи.
23 січня після засідання спеціального комітету ПАРЄ його учасники заявили, що проект рішення щодо зміни правил і процедур асамблеї, який дасть змогу повернутися делегації РФ, може бути презентовано на сесії асамблеї у червні.
За даними "Європейської правди", російська делегація може повернутися в ПАРЄ у жовтні цього року.