Гордон: Шанована людина з Росії телефонує: "Там у вас, кажуть, бандерівці центр Києва захопили...". "Тримайтеся, – відповідаю, – вже на Москву пішли!"
У Росії досі сильний уплив антиукраїнської пропаганди, а українські політики, які працюють на Москву, роблять все, аби кількість жертв цієї пропаганди примножити, вважає журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.
Журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон уважає, що законопроекти про державну мову в Україні просуває п'ята колона Кремля, зацікавлена в тому, щоб у РФ не припинялася антиукраїнська пропаганда. Таку думку він висловив в інтерв'ю телеканалу NewsOne.
"Я про це не раз говорив: у нас величезна п'ята колона кремлівська на всіх рівнях влади, включно, звичайно ж, з Верховною Радою. Дуже велика кількість людей працює там сьогодні на Москву, і всі ці мовні питання, які вони порушують, для того, аби рупори Кремля могли зайвий раз сказати своїм і без того обдовбаним телеглядачам: "Подивіться, що фашистська хунта в Києві виробляє!" – сказав Гордон.
Він переказав розмову з одним із знайомих росіян.
"Мені шанована людина з Росії телефонує (я навіть прізвища називати не буду, щоб йому соромно не було), хвилюється: "Слухай, там у вас, кажуть, бандерівці центр Києва захопили...". "Тримайтеся, – відповідаю, – вже на Москву пішли!" Це жертви путінської пропаганди, і подібні речі робляться, щоб їхню кількість примножити", – вважає журналіст.
На його думку, мовне питання порушили зараз для того, щоб відволікти українців від економічних проблем у країні.
"Щоб люди не говорили про те, почім долар у нас, і щоб не цікавилися, чому у нас певні труднощі в різних сферах, їм мовне питання підкидають. Це в Україні безпрограшний варіант: нагадай про мову, іще що-небудь націоналістичне підкинь – і всі відволічуться. Ну навіщо народ нацьковувати, робити так, щоб ми йшли один проти одного? Зараз про те потрібно думати, щоб українці, росіяни, греки, євреї, німці, поляки, представники інших народів, що в Україні живуть, були українцями за духом, патріотами – навіщо мовним питанням їх сварити?" – заявив Гордон.
До питання мови варто повернутися, коли в Україні підвищиться рівень життя, додав журналіст.
"Я завжди кажу: спочатку необхідно будувати економіку – коли буде у нас стабільна економіка, коли країна почне процвітати, тоді й до мови можна дійти. Візьміть багаті країни: в Канаді скільки мов офіційних? Англійська, французька. У Швейцарії – французька, німецька, італійська, ретороманська, і нічого, все нормально. Ті, хто різними мовами спілкуються, люблять свою Швейцарію однаково. Чому? Економіка! База – це завжди економіка, а мовне питання виникає, коли людей посварити хочуть", – сказав Гордон.
Повний текст інтерв'ю з Дмитром Гордоном можна прочитати тут
Наразі в Україні діє закон "Про засади державної мовної політики" (так званий закон Ківалова-Колесніченка). Верховна Рада ухвалила його 3 липня 2012 року. Документ набрав чинності в серпні того ж року і передбачав, зокрема, можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. Противники закону підкреслювали, що документ посилював позиції російської мови в східних регіонах країни. Конституційний Суд України перевіряє його на відповідність Конституції.
У грудні 2016-го – січні 2017 року у Верховній Раді зареєстрували три різних законопроекти про державну мову. Вони викликали дискусію в суспільстві, оскільки передбачають збільшення сфери використання української мови.
Зокрема, проектом закону №5670 передбачається введення кримінальної відповідальності за публічне приниження української мови або неповагу до неї. Зазначається, що спроби запровадження двомовності в Україні, всупереч Конституції України і встановленій конституційній процедурі, є діями, які "провокують мовний розкол країни, міжетнічне протистояння і ворожнечу", а також спрямовані на "насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу".