Галущенко назвав фейком повідомлення про аварію на Південноукраїнській АЕС
Глава Міненерго України Герман Галущенко спростував інформацію про загоряння трансформаторів на Південноукраїнській АЕС через спеку. Про це міністр сказав 19 липня у Верховній Раді, відеозапис опубліковано на сайті телеканала "Рада".
Напередодні, 18 липня, директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко розповів, що два дні тому на Південноукраїнській АЕС, "судячи з усього, від спеки" згоріло два трансформатори струму, що призвело до від'єднання від мережі одного з реакторів. А далі розвитком ситуації стало вимкнення ще двох (або трьох) високовольтних ліній уже в мережі "Укренерго", вказав він.
За словами Харченка, "саме через цю абсолютно технічну аварію" лівий берег України, "включно із Дніпром, Сумами й далі по переліку", був "украй жорстко обмежений у постачанні електрики". Із посиланням на джерела він додав, що 18 липня з тих самих причин згорів ще один трансформатор на Південноукраїнській АЕС.
"Учора Центр протидії дезінформації уже висловив позицію, що це є фейк, і найцікавіше, знаєте, що спочатку ця інформація з'явилася на російських каналах, – прокоментував у Раді Галущенко. – Потім завдяки експертам воно залетіло в український медіапростір. Ну, це неправда, блок мережі працює. Питання в тому, для чого це робиться".
Глава Міненерго зазначив, що цю ситуацію треба переадресувати компетентним органам, які мають запитати експертів, "для чого вони вносять у наш медіапростір російські наративи".
Контекст:
Російські окупанти навесні посилили повітряні атаки на енергосистему України. Із травня у країні знову почалися масштабні віялові вимкнення світла.
4 червня в уряді заявили, що Україна втратила понад 9 ГВт потужностей генерації через обстріли РФ.
В "Укренерго" поінформували 16 червня, що до кінця липня ситуація в енергосистемі України буде набагато важчою. Державна інспекція з енергетичного нагляду прогнозувала 19 червня, що протягом найближчих півтора місяця ситуація з постачанням електроенергії залишатиметься складною. На полегшення очікують лише в серпні, коли з ремонту виведуть атомні енергоблоки.
18 липня в Держенергонагляді повідомили, що в Україні очікують на скорочення обсягів вимкнень світла після спаду спеки.