Якщо 160 тис. осіб не мобілізувати протягом наступних двох місяців, ми підписуємо капітуляцію – Найєм
Україна може підписати капітуляцію у війні проти країни-агресора РФ, якщо не мобілізувати додатково 160 тис. осіб. Про це 1 листопада в ефірі програми "Дорослий погляд" на LB Live сказав український адвокат, ветеран війни Масі Найєм.
Секретар РНБО Олександр Литвиненко заявив у Раді 29 жовтня, що в Україні потрібно призвати ще 160 тис. осіб, що дасть змогу укомплектувати частини до 85%.
Найєм в ефірі LB Live прокоментував питання комунікації між державою й українцями щодо мобілізації у країні.
"Я б, наприклад, сказав суспільству таке: "Якщо ви, 160 тис. осіб, не прийдете мобілізуватися протягом наступних двох місяців, ми підписуємо капітуляцію". Ну, тому що це ж чесна відповідь. Ви ж не хочете йти воювати, але хтось це мусить робити. Хлопці на "нулі" можуть знаходитися по три роки. Вибачте, але це забагато. Ладно, по три роки, можливо, прям по три роки – ні, але там по року-два", – зазначив військовослужбовець.
За словами Найєма, три роки в армії – це "дуже багато".
"Я не знаю цих монстрів, абсолютно вигорівших людей, які зараз ще служать. Я розумію, наскільки їм складно. А скажіть, будь ласка, як казала [українська парамедикиня] Аліна Михайлова правильно: "А, вибачте, нас що, програли в карти? Ми, типу, чимось покарані?" – наголосив адвокат. – Просто визнаймо: ви скинули це все на тих хлопців, які в перший день пішли, тому що всі вдавали згуртованість, а коли пішли – усі такі: ну вибачте, а в нас тут економічне бронювання, до речі, я хотів би ще поговорити про свої права".
Тому, як зазначив Найєм, "чесна історія" була б такою: "не хочете, вам не цінне те, що ви маєте зараз, – просто подумайте над тим, що ви втратите, якщо фронт впаде".
Контекст:
Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє їхню дію продовжили до 7 лютого 2025 року.
Відповідно до законодавства, в Україні можуть мобілізувати військовозобов'язаних віком 25–60 років, яких визнали придатними за станом здоров'я. Водночас деяких чоловіків віком до 25 років можуть мобілізувати на законних підставах (наприклад, якщо вони пройшли строкову службу в мирний час, закінчили вищий військовий навчальний заклад чи військову кафедру) або за власним бажанням.
Загалом у сили оборони України призвали 1 млн 50 тис. громадян, зазначили у РНБО 29 жовтня.