Яценюк розповів, про що могли говорити директор ЦРУ Бернс і секретар Ради безпеки РФ Патрушев G

Яценюк наголосив, що Бернс (на фото) є дипломатом
Фото: ЕРА

Директор ЦРУ Вільям Бернс, із яким вів переговори секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев, добре знає президента Росії Володимира Путіна. Про це в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону повідомив прем'єр-міністр України у 2014–2016 роках Арсеній Яценюк.

"Бернс – це не фаховий розвідник, це один із топових американських дипломатів. Тобто він дуже добре знає особисто Путіна. [...] Він же перед війною їздив у Росію і він мав тоді розмову з Путіним. Він людина, яка дуже добре знає, що таке Росія і хто такий Путін", – сказав він.

Експрем'єр України зазначив, що, окрім Путіна, Бернс у листопаді 2021 року говорив "зі ще одним воєнним злочинцем, окрім Путіна, – Патрушевим".

"Вони обговорювали декілька питань. Перше питання, яке вони обговорювали, – це те, що Росія незаконно ув'язнила низку американських громадян. І, звичайно, що в інтересах Сполучених Штатів Америки повернути своїх громадян, як і в інтересах України повернути своїх громадян", – пояснив Яценюк.

За його словами, Бернс і Патрушев обговорювали також угоду про обмеження стратегічного ядерного озброєння.

"Протягом останніх двох років за цією угодою не було здійснено жодних інспекцій: то COVID-19, то війна... А якщо немає інспекцій, то незрозуміло, що відбувається з ядерним озброєнням у США і в Росії. І плюс угоду треба буде продовжувати", – розповів Яценюк.

За його даними, третє питання, яке обговорювали глава ЦРУ й секретар Ради безпеки Росії, – Україна та ймовірність ядерної загрози.

"Тут американці передали не просто сигнали, а дуже чітким текстом: читайте по губах як англійською, так і російською мовою, які наслідки будуть для Росії і для Путіна. [...] Тобто тут Росію обмежили. Ну і наостанок. Об'єктивно, що американці як супердержава підтримують контакт із Росією – так званий червоний телефон – щоб мати можливість комунікувати. І це ще один елемент дипломатії, щоб переконувати Росію, хоча я не вірю, що її можна в чомусь переконати, окрім як силою", – вважає Яценюк.

Яценюк: Росія після оголошення війни Україні була прибрана з того місця на глобальній карті, де була до 24 лютого. З геополітичної точки зору вона стала китайською провінцією. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Патрушева називають одним із людей, зацікавлених у транзиті влади в Росії. Він обіймає посаду секретаря Ради безпеки Росії із травня 2008 року. На думку російського історика, політичного аналітика Валерія Солов'я, Патрушев нещодавно їздив у Китай, щоб розповісти про те, як відбуватиметься транзит.

Думку про те, що Патрушев пропонує свого сина як наступника Путіна, в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону висловлював і український військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов.