"Європейський народ". Зеленський вважає, що Білорусь і Грузія стануть частиною Євросоюзу, як і Україна

Зеленський: Бажаю, щоб наступне головування – Угорщини – було продуктивним
Фото: president.gov.ua

Переговори України та Європейського союзу щодо євроінтеграції розпочалися. Про це президент України Володимир Зеленський заявив 27 червня під час виступу на засіданні Європейської ради, стенограму опублікувала його пресслужба.

"ЄС схвалив переговорні рамки для України. І переговори щодо вступу нашої країни вже розпочалися. Дуже дякую вам за це. Це історичний вибір Європи. Ще раз дякую. Я переконаний, що кожна європейська нація, яка поділяє спільні європейські цінності, має бути частиною європейської родини", – сказав Зеленський.

Він зазначив, що "це стосується й України, і Молдови, і народів балканських країн".

"Я впевнений, настане час і для Грузії. І я переконаний, що будуть рішення щодо Білорусі, адже це також європейський народ, який у майбутньому має бути частиною об'єднаної Європи", – заявив президент України.

За його словами, Україні та ЄС для зближення "доцільно рухатися від рішення до рішення, не втрачаючи часу".

"Ми вже провели першу міжурядову конференцію між Україною та ЄС і ми сподіваємося, що наступні кроки не відкладатимуться, зокрема й офіційна процедура скринінгу. Україна готова пройти всі необхідні етапи", – заявив Зеленський.

Він також згадав про те, що наступною в Євросоюзі головуватиме Угорщина (яка періодично блокує рішення щодо підтримки України).

"Я вдячний за історичне головування Бельгії в ЄС і бажаю, щоб наступне головування – Угорщини – було продуктивним", – сказав Зеленський.

Контекст:

Україна подала заявку на вступ у Євросоюз 28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного російського вторгнення. 23 червня того самого року лідери ЄС підтримали надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. У грудні 2023-го Європейська рада рекомендувала розпочати переговори про вступ України у блок.

21 червня 2024 року Рада ЄС ухвалила спільні позиції Євросоюзу, включно з переговорними рамками, для переговорів про вступ з Україною. 25 червня в Люксембурзі відбулася перша міжурядова конференція ЄС з Україною, після якої переговори про вступ стартували офіційно. Наступний раунд переговорів із ЄС Україна проведе в липні.

В українському МЗС розповіли, що буде шість кластерів переговорів, після чого Єврокомісія має видати висновок про їх успішне завершення і що Україна досягла відповідності критеріям вступу. Потім ухвалять рішення про підписання угоди про вступ України в ЄС, додали у відомстві. "І третій етап – це ратифікація угоди парламентами країн – членів [ЄС]. Після цього все – ми в Євросоюзі", – наголосив глава МЗС України Дмитро Кулеба.