"Їдь у Стамбул, нахрін". Президент Бразилії заявив, що попросить Путіна приїхати на переговори з Україною

Лула да Сілва сказав, що говоритиме з Путіним про візит у Туреччину на прохання Сибіги
Фото: EPA

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва заявив, що проситиме нелегітимного президента країни-агресора РФ Володимира Путіна приїхати в Туреччину, де 15 травня мають відбутися мирні переговори між Києвом і Москвою. Лулу да Сілву 14 травня процитував CNN.

На пресконференції він розповів, що має запланований візит у Москву, де й спробує поговорити з Путіним. За словами Лули да Сілви, йому "нічого не коштує сказати: "Гей, товаришу Путін, їдь у Стамбул домовлятися, нахрін".

Таке прохання надійшло від міністра закордонних справ України Андрія Сибіги, уточнив він.

Лула да Сілва додав, що Путін нібито був готовим обговорити 30-денне припинення вогню.

Президент Бразилії наголосив, що його країна є прибічником діалогу й багатосторонності на шляху до миру між Росією й Україною. Зокрема, Лула да Сілва був 9 травня в Москві. Його присутність на параді нібито не суперечить політиці Бразилії щодо війни в Україні, пояснював він.

Контекст:

У ніч на 11 травня Путін запропонував Україні відновити прямі переговори "без жодних попередніх умов" у Стамбулі 15 травня.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна чекає від Росії на підтвердження припинення вогню із 12 травня й готова зустрічатися для проведення мирних переговорів, а також, що чекатиме на Путіна 15 травня в Туреччині особисто.

11 травня спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог зазначав, що для переговорів про мир в Україні потрібно спочатку досягти припинення вогню, а не навпаки.

12 травня речник нелегітимного російського президента Дмитро Пєсков заявив, що "Путін чітко й недвозначно окреслив позицію відновлення переговорів з Україною без попередніх умов" і що Росія нібито "налаштована на серйозний пошук шляхів довгострокового врегулювання війни". Але, по суті, він не відповів, чи збирається Путін на переговори до Туреччини. Зеленський назвав "дуже дивним" мовчання Москви щодо зустрічі в Туреччині для переговорів про мир.

Того самого дня у звіті американського Інституту вивчення війни повідомили, що російські посадовці, імовірно, створюють умови для Путіна, щоб він міг відхилити запрошення Зеленського зустрітися 15 травня у Стамбулі.