Кличко відповів, чи буде судитися із Зеленським через його висловлювання
"Я пораджуся з юристами", – сказав мер.
Він упевнений, що в ситуації з масовими обшуками в Києві "є політика".
"Я переконаний, що в цьому є політика. І якось дивно виглядає, що приходить інформація, що проводять наради в Офісі президента. Дають доручення окремим людям заходити, і що робити, і як робити, і далі звітувати... І суддям дають завдання, і правоохоронним органам. Таке відчуття, що це часи [експрезидента Віктора] Януковича, коли судова правова система керувалася з одного міста. По-друге, у мене є чітке розуміння, що це не випадковість, тому що багато попереджень. І побігли разом усі правоохоронні органи", – сказав Кличко.
Контекст:
На пресконференції 20 травня Зеленський заявив, що ставиться до Кличка "з великою повагою", але вважає його публічну поведінку неправильною і не розуміє, "чого Кличко від нього хоче". "Віталій Володимирович, мені здається, дуже неправильно публічно поводиться. Мені здається, справедливе запитання – що він хоче від мене? Тому що він постійно мені пише, телефонує, записується на прийом, – постійно, запитайте! – навіть приходить в Офіс президента без того, що я готовий із ним зустрітися, тому що мені не вистачає часу", – заявив президент.
На думку Зеленського, обшуки, проведені в оточення Кличка, свідчать про те, що "не треба було красти гроші в бюджеті". Президент вважає обшуки справедливими.
Кличко стверджує, що у нього немає конфлікту із Зеленським, але "періодично виникають загострення".
Минулого тижня в низці комунальних підприємств Києва (зокрема, в "Київзеленбуді" і "Київавтодорі"), а також у департаментах Київської міської державної адміністрації та вдома у близького соратника Кличка, голови виконкому партії УДАР Артура Палатного проводили обшуки. Їх продовжили і цього тижня. У Державній фіскальній службі розповіли, що загалом провели більше ніж 30 обшуків, вони стосувалися ухилення від сплати податків і зловживання повноваженнями. За даними прокуратури, про підозру повідомили 11 осіб, зокрема чинних співробітників департаментів КМДА, комунальних і підрядних підприємств.
Кличко заявив, що в його команді "нульова толерантність до корупції" і що обшуки схожі йому на "якісь нальоти". Він припустив, що головна причина масових обшуків – самостійність київської влади і невиконання вказівок Офісу президента. "Тим, хто хоче мене, так би мовити, "потренувати", скажу: я тренувався, ще коли ви в школу ходили. Тому перебуваю у чудовій формі", – підкреслив мер міста.
Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що обшуки в комунальних підприємствах Києва не пов'язані з політикою. За його інформацією, там виявлено махінації "на десятки мільйонів гривень" і "побудовано шкідливу тіньову систему".
У ЗМІ звучала версія, що одна з імовірних причин атаки на Кличка – його потенційно високий результат на президентських виборах 2024 року.