Коломойський: Я впевнений, що ми повернемо собі "ПриватБанк"
"Не розраховую, я просто впевнений, що ми його собі повернемо. Якщо все буде справедливо і чесно, то нам мають його повернути", – заявив бізнесмен у відповідь на запитання, чи розраховує він на повернення банку або компенсацію за нього.
Коломойський не став прогнозувати, коли це може статися.
"Хто знає? Ми розраховували, що Петя (п'ятий президент України Петро Порошенко. – "ГОРДОН") піде і справедливість швидко переможе. Але не перемогла. Вже три роки минуло. Але ми сподіваємося на краще", – сказав він.
Контекст:
Коломойський входить до рейтингу 100 найбагатших людей України журналу "Forbes Україна", оприлюдненого у травні. Активи бізнесмена оцінили у $1,8 млрд, він посідає четверте місце у списку.
Коломойський, а також Геннадій Боголюбов були власниками "ПриватБанку" – найбільшого комерційного банку в Україні, який націоналізували у грудні 2016 року. Україна докапіталізувала банк на 155 млрд грн і з 2017 року судиться з колишніми власниками "ПриватБанку", які заперечують його націоналізацію. У 2019 році суд визнав її незаконною. НБУ це рішення оскаржив. Судові розгляди тривають.
У грудні 2017 року "ПриватБанк" подав до суду на своїх колишніх власників. Позивачі стверджували, що бізнесмени вивели з банку приблизно $2 млрд, провівши низку незаконних операцій.
19 грудня Лондонський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова та шести компаній, які їм, імовірно, належать або перебувають під їхнім контролем.
Наприкінці 2019 року "ПриватБанк" ініціював судове провадження в Ізраїлі. Сума позову становить $600 млн. На початку 2020 року фінустанова подала в Окружний суд міста Лімасол (Кіпр) позов до колишніх власників на $5,5 млрд.
У липні 2021 року газета Kyiv Post повідомила, що поліція Ізраїлю почала розслідування справи про шахрайство, в якій нібито фігурує Коломойський.
Держсекретар США Ентоні Блінкен 5 березня 2021 року оголосив про санкції Сполучених Штатів проти Коломойського "у зв'язку з його причетністю до великої корупції". Коломойському, його дружині і дітям заборонено в'їзд у США.
Міністерство юстиції США в серпні 2020 року подало проти Коломойського та іншого українського бізнесмена Боголюбова два цивільні позови, в яких обвинуватило бізнесменів у відмиванні коштів "ПриватБанку". Мін'юст вимагає конфіскації об'єктів нерухомості, придбаних ними на території Сполучених Штатів. Оцінна вартість нерухомості, яку хочуть конфіскувати, – приблизно $70 млн.
До кінця року мін'юст США подав ще один цивільний позов до бізнесменів. У ньому стверджують, що комерційну нерухомість у Клівленді (штат Огайо) "було придбано з використанням коштів, незаконно привласнених у "ПриватБанку" в Україні за допомогою багатомільярдної доларової кредитної схеми".
Коломойський заперечував обвинувачення мін'юсту США у відмиванні грошей "ПриватБанку". "Усі інвестиції у США були зроблені із власних коштів, отриманих у 2007–2008 роках за угодою з компанією "Євраз", і з доходів інших бізнесів, що зберігалися у "ПриватБанку", – говорив бізнесмен.