Кремінь закликав незадоволених мовним законом виїжджати з країни
Кремінь нагадав, що згідно з рішенням Конституційного Суду "загроза українській мові рівносильна загрозі національній безпеці України, існуванню української нації та її державі, оскільки мова – це своєрідний код нації, а не лише засіб спілкування".
"Тому, кого не влаштовує уповноважений, мовний закон, Українська держава – будь ласка, сформулюйте це все перед своєю відправкою в інші країни, де, на вашу думку, ви будете почувати себе комфортно", – сказав Кремінь.
Він звернувся до українців із закликом поважати закони України і український народ, "який століттями виборював свою незалежність і продовжує боротися на сході України з росіянами".
Контекст:
У липні 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Відповідно до закону, українська мова є обов'язковою для використання в органах державної влади та місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування і релігійних обрядів.
Частина положень закону, зокрема вимога про обов'язкове використання української мови в кіно, театрах і музеях, набуде чинності 2021 року.
16 липня стартував черговий етап втілення закону. З цього дня всі концерти, шоу-програми, культурно-мистецькі, розважальні заходи потрібно проводити державною мовою. Державною мовою також має бути виготовлено оголошення, афіші, постери, вхідні квитки, буклети та інші матеріали про культурні й видовищні заходи.
Як уточнюють на сайті Кабміну, із 16 липня всі фільми, створені іноземною мовою, мають демонструвати державною мовою, а українські видавці повинні видавати державною мовою не менше ніж 50% назв книжкових видань. У магазинах частка українськомовних книжок має становити не менше ніж 50%.