Кулеба закликав не сприймати майбутній контрнаступ ЗСУ як "вирішальну битву війни"
Кулеба сказав, що потрібно "всіма засобами протистояти сприйняттю контрнаступу як вирішальної битви війни".
За словами міністра, наратив про "вирішальний момент" небезпечний для України, тому що якщо контрнаступ "похитнеться", це посилить позицію тих на Заході, хто хоче підштовхнути Київ до компромісу з Москвою.
Він зазначив, що всі війни є серією битв, і якщо цей наступ розглядатимуть як вирішальний, але він не приведе до 100-відсоткового звільнення української території, то "деякі люди можуть сказати, що це була остання вирішальна битва, і тепер ми маємо продумати альтернативний сценарій, а для Києва немає альтернативи повному відновленню територіальної цілісності".
Контекст:
24 лютого президент Росії Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" й "денацифікації". Спочатку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.
У квітні російські війська вигнали з північних областей. Наприкінці серпня – на початку вересня українські військові розпочали контрнаступ на півдні та сході країни. Звільнено тисячі квадратних кілометрів території України. Зараз найінтенсивніші бої тривають на сході України.
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов на початку січня сказав, що Україна навесні планує серйозний наступ. Міністр оборони України Олексій Резніков уточнив, що контрнаступ Збройних сил України може розпочатися у квітні або травні.
Президент України Володимир Зеленський 25 березня заявив, що Україні потрібна додаткова військова підтримка – зокрема, ЗСУ необхідні боєприпаси й винищувачі. Глава держави додав, що без достатнього рівня озброєння Україна не відправлятиме своїх військовослужбовців у контрнаступ.
29 березня Зеленський заявив, що протягом найближчих місяців Україна може "стати активнішою на передовій".