Лідер більшості в Сенаті США призначив голосування щодо пакету допомоги Україні та Ізраїлю

Шумер закликав сенаторів підтримати запит Байдена на $106 млрд
Фото: ЕРА

Лідер демократичної більшості в Сенаті США Чак Шумер призначив перше процедурне голосування на запит президента Джо Байдена на $106 млрд, до якого входить допомога Ізраїлю й Україні, а також зміцнення кордону. Про це 4 грудня пише The Hill.

За його словами, процедура голосування щодо законопроєкту має відбутися цього тижня. Його ухвалення необхідне, оскільки в України  закінчуються ресурси для захисту від Росії, сказав Шумер.

"Я закликаю всіх сенаторів замислитися над тим, де ми перебуваємо в цей історичний момент. Національну безпеку Америки поставлено на карту по всьому світу – у Європі, на Близькому Сході та в Індо-Тихоокеанському регіоні... Це може визначити траєкторію розвитку демократії на роки вперед. Ми перебуваємо в історичному моменті", – сказав лідер демократичної більшості.

The Hill пише, що 5 грудня вищі посадові особи Білого дому, зокрема держсекретар Ентоні Блінкен, міністр оборони Ллойд Остін та директор національної розвідки Авріл Гейнс, проведуть для сенаторів закритий брифінг щодо ситуації в Україні.

Шумер також повідомив, що адміністрація США запросила президента України Володимира Зеленського виступити перед сенаторами за допомогою захищеного відеозв'язку і розповісти про актуальну ситуацію в країні.

Контекст:

20 жовтня президент США Джо Байден подав запит у Конгрес на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), що зазнав атаки бойовиків терористичної організації ХАМАС 7 жовтня, а також надання коштів на безпеку південного кордону США.

Спікер Палати представників Майк Джонсон, зі свого боку, 30 жовтня презентував законопроєкт, що передбачає окреме виділення $14,3 млрд для Ізраїлю. Його 2 листопада підтримала Палата представників, проте 7 листопада демократи в Сенаті заблокували допомогу Ізраїлю окремо від України.

15 листопада Палата представників ухвалила тимчасовий законопроєкт, щоб уникнути шатдауну. Цього самого дня документ без фінансування України та Ізраїлю схвалив Сенат США, а 16 листопада підписав Байден.

У Пентагоні закликали Конгрес США якнайшвидше ухвалити законопроєкт про додаткову фінансову допомогу Україні та Ізраїлю. Директорка з бюджету президента США Джо Байдена Шаланда Янг попередила, що в США повністю закінчаться ресурси для надання допомоги Україні до кінця календарного року, повідомив 4 грудня Bloomberg. Вона попередила конгресменів, що бездіяльність "поставить на коліна" Україну на полі бою, і вже досягнуті нею успіхи опиняться під загрозою.