Луценко: Перед відправленням до "Лук'янівки" начальник СІЗО СБУ каже: "Я думаю, що у вас це надовго, тому випиймо горілки"
В інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону колишній міністр внутрішніх справ України, ексгенпрокурор Юрій Луценко розповів, як перед перевезенням до Лук'янівського СІЗО опинився в СІЗО Служби безпеки України.
"Спочатку мене посадили в СІЗО СБУ. Якщо не помиляюся, перші два тижні. Це зовсім інша категорія. [...] До того ж це ізолятор, якого в нас уже начебто й немає. Рішенням Кабміну його закрито, але він є. Туди привозили зазвичай усіх політичних, і там вони залишалися. Там зручніші умови. Набагато", – згадав Луценко.
Він зазначив, що був у СІЗО СБУ між рішенням про арешт і апеляцією на свій арешт.
"Я був у камері сам. У камері був душ, унітаз. Там була нормальна їжа. Гречана каша, шматочок м'яса – абсолютно нормально. За два тижні мене запросив начальник СІЗО знімати відбитки пальців перед відправленням у "Лук'янівку". Відкатали пальці, на білому простирадлі зробили профіль, анфас. Після цього вийшли співробітники, і він каже: "Юрію Віталійовичу, я вас поважаю, я теж "помаранчевий". Ви маєте бути готові, що завтра у вас почнеться зовсім інший, жорсткіший етап", – розповів Луценко.
За його словами, "найбільша неприємність для будь-якої людини – невідомість", і "залежить від твоєї фантазії, які страхи ти собі намалюєш".
"Я, звичайно, одразу вимкнув фантазію. Що на мене там чекає? Хрін його знає. Він каже: "Я думаю, що у вас це надовго, тому випиймо горілки". Ми з ним роздавили пляшку горілки. Він розповів свою історію життя, побажав мені успіхів. Наступну горілку я випив за рочків два з половиною", – описав ексгенпрокурор.
Луценко наголосив, що пізніше зустрічався з начальником СІЗО СБУ.
"Історія його дуже проста. Він був проректором із госпчастини Академії СБУ і відмовився підписувати акти про фіктивні роботи, які йшли в кишеню керівництва. У підсумку його заслали керувати цим СІЗО. А потім він пройшов бойовий шлях офіцера СБУ всю війну з 2014 року. А потім приїхав у "Лук'ян", – розповів він.
Контекст:
Луценко у 2005–2006-му й 2007–2010 роках був главою МВС, у 2016–2019 роках – генпрокурором України. Луценка затримали у 2010 році й обвинуватили в перевищенні повноважень під час узяття на роботу його водія, а також у розтраті бюджетних коштів на святкування Дня міліції й засудили до чотирьох років позбавлення волі. Він просидів у Лук'янівському СІЗО приблизно два роки, а потім ще чотири місяці – у колонії.
Після перемоги Революції гідності вирок Луценку скасували.