Луценко заявив, що прокурори подали клопотання про повторний арешт майна офшорної компанії, пов'язаної з екс-міністром Захарченком
Генпрокурор України Юрій Луценко не сумнівається, що Печерський районний суд Києва повторно накладе арешт на майно нідерландської компанії Stichting Administratiekantoor LVV, яку слідство пов'язує з колишнім міністром внутрішніх справ України Віталієм Захарченком.
Прокурори Генеральної прокуратури України просять Печерський районний суд Києва повторно заарештувати майно нідерландської компанії Stichting Administratiekantoor LVV, яку слідство пов'язує з колишнім міністром внутрішніх справ України Віталієм Захарченком, сказав генпрокурор Юрій Луценко журналістам у Києві, повідомляє кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".
"Ми маємо справу з однією з офшорних компаній, яка, за даними слідства, причетна до Захарченка. Суд несподівано після кількох років арешту виніс інше рішення. Буквально вчора ми подали чергове клопотання про арешт майна. Я не сумніваюся, що рано чи пізно його буде заарештовано. Водночас я не бачу жодної небезпеки, оскільки йдеться про нерухоме майно – гаражі, квартири, автомобілі тощо", – зазначив він.
Луценко додав, що більшість майна є на окупованій території України.
Суддя Печерського суду Віталій Писанець дійшов висновку, що голландська компанія не має стосунку до діяльності та злочинів, у скоєнні яких підозрюють екс-міністра, і 30 січня зняв арешт із 20 земельних ділянок, трьох будинків, квартири і двох машиномісць, які належать Stichting Administratiekantoor LVV.
Майно було заарештовано у межах провадження про незаконне збагачення і відмивання грошей екс-міністром внутрішніх справ, яке веде управління спецрозслідувань ГПУ.
Захарченко очолював Міністерство внутрішніх справ України з листопада 2011-го до початку 2014 року. Після зміни влади в лютому 2014 року втік із країни. У грудні 2015 року повідомляли, що він влаштувався працювати експертом комітету з власності Держдуми РФ.
Відповідно до постанови Ради Європейського союзу від 5 березня 2014 року, до Захарченка мають застосувати обмежувальні заходи, зокрема заморозити всі грошові кошти та економічні ресурси, які належать або підконтрольні йому.