Мамедова не можуть звільнити з посади, проти нього розпочали дисциплінарне провадження – Офіс генпрокурора

Мамедов звільняється після 25 років роботи у прокуратурі, раніше у нього забрали керівництво департаментами і позбавили допуску до держтаємниці
Фото: Офіс Генерального прокурора / Facebook
Заяву заступника генерального прокурора України Гюндуза Мамедова про звільнення за власним бажанням з посади, яку він обіймає, розглядає генпрокурорка Ірина Венедіктова. Про це повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в Офісі генпрокурора.

"Гюндуз Мамедов сьогодні подав заяву про звільнення з адміністративної посади і з органів прокуратури за власним бажанням, яку зараз розглядає генеральна прокурорка", – підтвердили у відомстві.

Щодо подання заяви сьогодні повідомив сам Мамедов.

Водночас у Офісі генпрокура заявили, що кадрова комісія з розгляду дисциплінарних скарг про скоєння прокурором дисциплінарної провини і здійснення дисциплінарного провадження щодо прокурорів розглядає звернення про звільнення Мамедова у зв'язку з відмовою в наданні допуску до держтаємниці.

"Дисциплінарне провадження розпочали 6 липня 2021 року, і на останньому засіданні комісії 22 липня його адвокати заявили клопотання про перенесення розгляду через те, що їхній клієнт перебуває на лікарняному. Наступне засідання дисциплінарної комісії призначили на 2 серпня 2021 року", – повідомили в ОГП.

Зазначають, що після відкриття дисциплінарного провадження Мамедов перебував на лікарняному, після цього був у відпустці за кордоном, зараз знову на лікарняному.

"Відповідно до ч. 9 ст. 46 закону України "Про прокуратуру", до завершення дисциплінарного провадження Гюндуза Мамедова не можуть звільнити з адміністративної посади у зв'язку з поданням заяви за власним бажанням", – підкреслили в Офісі генпрокурора.

Контекст:

30 червня департамент нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту, який очолював Мамедов, перепідпорядкував іншому заступнику генпрокурора – Максиму Якубовському. Це рішення розкритикували правозахисники. На їхню думку, завдяки Мамедову у провадженнях щодо воєнних злочинів і злочинів проти людяності, які здійснює окупаційний уряд у Криму і на Донбасі, було досягнуто реального прогресу і поважної причини для його усунення немає.

Після критики в Офісі генпрокурора змінили рішення щодо Якубовського, з 1 липня роботу департаменту очолює генпрокурорка Ірина Венедіктова.

Публічно генпрокурорка не коментувала свого рішення, але на зустрічі з правозахисниками і юристами сказала, що усунула Мамедова від керівництва "департаментом війни" через секретні листи від СБУ, зміст яких вона розкрити не може. Адвокатка Євгенія Закревська, яка була на зустрічі, уточнила у Facebook, що СБУ передала в Офіс генпрокурора лист про нібито "порушення Мамедовим режиму доступу до державної таємниці".

8 липня у Мамедова забрали ще й департамент захисту інтересів дітей та протидії насильству, а також тренінговий центр прокурорів.

20 липня юридична фірма "Міллер" повідомила, що 7 липня Державне бюро розслідувань розпочало кримінальне провадження щодо Мамедова за ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Мамедова звинувачують у тому, що він не вказав у документах роботу за сумісництвом в Одеському національному університеті імені Іллі Мечникова.

26 липня адвокати проінформували, що Мамедов звільняється з посади заступника генпрокурора і йде з прокуратури після 25 років роботи у відомстві. Причиною назвали тиск із боку керівництва Офісу генпрокурора та СБУ.