"Місце інше". Арахамія заявив, що українська делегація проведе переговори з РФ не у Біловезькій пущі

Арахамія підтвердив, що самі переговори планують
Фото: Слуга Народу / Facebook
Українська делегація проведе повторний раунд переговорів із Росією не у Біловезькій пущі Білорусі, як про це повідомляли раніше. Про це у Facebook написав 2 березня член делегації, голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія.

"Інформація про проведення перемовин у Біловезькій пущі не відповідає дійсності. Перемовини дійсно будуть, але місце інше", – повідомив нардеп.

Він пообіцяв розповісти подробиці пізніше.

Раніше сьогодні переговори в Біловезькій пущі анонсував сам Арахамія та підтверджували в Офісі президента України.

Точна дата перемовин невідома.

Перший раунд переговорів відбувся 28 лютого.

"Українська та російська делегації провели сьогодні перший раунд переговорів, основною метою яких було припинення вогню та бойових дій на території України. Сторони визначили низку пріоритетних тем, щодо яких назріли певні рішення. Заради того, щоб ці рішення одержали якісь можливості імплементації у логістичні рішення, сторони їдуть для консультацій у свої столиці. І сторони обговорили можливість найближчим часом проведення другого раунду переговорів, на яких ці теми матимуть конкретну практику розвитку", – заявляв після зустрічі радник глави ОП Михайло Подоляк.

І під час, і після переговорів російські окупаційні війська й надалі обстрілювали українські міста, зокрема житлові квартали, де немає жодних військових цілей.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні зокрема реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

Жертвами російської агресії стало, станом на 28 лютого, 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 людей. Станом на 2 березня загинула 21 дитина.

За даними станом на ранок 2 березня, окупанти втратили 5840 осіб особового складу. Також знищено понад 60 літаків та вертольотів, 862 бойові броньовані машини, 85 артилерійських систем та безліч іншої техніки. Кількість полонених окупантів українська влада не розкриває.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.