Москалькова за підсумками перевірки умов утримання Сущенка в СІЗО "Лефортово": Претензій і скарг у журналіста немає
Український журналіст Роман Сущенко не висловлював скарг щодо умов утримання у слідчому ізоляторі "Лефортово" в Російській Федерації, повідомила уповноважений із прав людини в Російській Федерації Тетяна Москалькова у відповіді на інформаційний запит української колеги Валерії Лутковської.
Уповноважений із прав людини в Російській Федерації Тетяна Москалькова у відповіді на інформаційний запит української колеги Валерії Лутковської поінформувала її про умови утримання журналіста Романа Сущенка в слідчому ізоляторі "Лефортово".
Відповідний лист опубліковано на офіційному сайті уповноваженого з прав людини в Україні.
"Під час перевірки встановлено, що Сущенку Роману Володимировичу протягом утримання в СІЗО-2 було надано дев'ять побачень, вісім із яких – із працівником консульського відділу посольства України в Російській Федерації та одне – із дружиною Сущенко А.Ю", – ідеться в листі російського омбудсмена.
За її словами, уся кореспонденція, надіслана Сущенку, зокрема й із консульств України в Парижі та Москві, була вручена адресату в установленому законом порядку.
Москалькова підкреслила, что Сущенко "скарг щодо умов утримання і претензій до адміністрації слідчого ізолятора не висловлював".
Крім того, вона уточнила, що журналіст отримав кілька номерів українського тижневика "Дзеркало тижня" та ікону.
Романа Сущенка – кореспондента "Укрінформу" у Франції – було затримано 30 вересня 2016 року в Москві. 3 жовтня Федеральна служба безпеки РФ підтвердила затримання в Москві журналіста, назвавши його кадровим співробітником української військової розвідки. Проти українського громадянина відкрили кримінальну справу за статтею "шпигунство".
1 жовтня Лефортовський суд Москви заарештував Сущенка на два місяці, арешт уже кілька разів продовжували. Скарги адвоката Марка Фейгіна про пом'якшення запобіжного заходу українцю суд відхиляв.
У Міністерстві оборони України заявляли російській владі, що Сущенко не служив у розвідці. У МЗС України вимагали припинити "правове свавілля" і звільнити українця.
25 січня ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій, зокрема, закликала російську владу відпустити Сущенка на свободу.
26 квітня Лефортовський суд Москви продовжив до 30 червня арешт Сущенка.