МОЗ України пояснило різницю між "ковідним сертифікатом" і міжнародним свідоцтвом про вакцинацію
"Особи, щеплені двома дозами вакцини від COVID-19, уже можуть отримати в Україні міжнародне свідоцтво про вакцинацію – документ про зроблені щеплення, який відповідає міжнародним медико-санітарним нормам. Слід відрізняти таке свідоцтво від "ковідного сертифіката" (він же "ковідний паспорт") – документа, який зараз розробляється в Україні з урахуванням вимог ЄС і ВООЗ і планується до запуску з 1 липня 2021 року", – ідеться в повідомленні.
У МОЗ розповіли, що міжнародне свідоцтво вже можна отримати після імунізації, документ видають виключно в паперовому вигляді "в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я". Його використовуватимуть для перетинання кордонів із тими країнами, які будуть визнавати таке свідоцтво.
"Ковідний сертифікат" зараз розробляється в Україні за зразком Digital Green Certificate ЄС і Smart Vaccination Certificate ВООЗ, планується до запуску в липні. Міститиме інформацію не тільки про вакцинацію, а й про негативні результати ПЛР-тестів або про одужання після COVID-19", – пояснили у відомстві.
Такий сертифікат планують видавати і в електронній, і в паперовій формі, на ньому буде QR-код. Паперовий документ обіцяють видавати в медустановах, електронний – через застосунок "Дія".
"У планах зробити дві версії: внутрішній (для користування всередині країни) і зовнішній (для виїзду за кордон). Через те, що міжнародні вимоги до такого сертифіката ще не затверджені, його формат може модифікуватися, щоб він відповідав вимогам ЄС і ВООЗ", – підкреслили в МОЗ України.
Контекст:
7 червня МОЗ поінформувало, що українці можуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Строк дії документа – один рік із можливістю продовження.
На початку травня Єврокомісія запропонувала дозволити в'їзд у ЄС туристам, які повністю вакциновані проти COVID-19. 20 травня Рада Євросоюзу рекомендувала відкрити кордони для громадян третіх країн, які пройшли повний курс імунізації схваленою у ЄС вакциною проти COVID-19 як мінімум за два тижні до приїзду.
5 червня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна домовилася про визнання паперових COVID-сертифікатів з Угорщиною, Молдовою та Грузією. Також, за його словами, таку угоду готова укласти Туреччина.
Станом на 7 червня в Україні першу дозу вакцини отримало 1,2 млн осіб, завершили вакцинацію – 147,1 тис.
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty) і Sinovac Biotech (CoronaVac). Ці препарати ВООЗ схвалила для екстреного застосування.