"Найнебезпечніший сценарій". Кислиця заявив, що воєнної перемоги над Росією буде недостатньо
Війна Росії проти України не закінчиться перемогою України на полі бою. Про це постійний представник України в ООН Сергій Кислиця заявив LIGA.net в інтерв'ю, опублікованому 18 жовтня.
"Військова перемога в бою, яким би вирішальним він не був, не означає покладення краю війні. Коли в РФ уряди, парламенти і суспільство не захочуть більше з нами воювати, тоді закінчиться війна. Найнебезпечніший сценарій, зокрема тут, у Нью-Йорку, – коли ми розіб'ємо російську армію на території України і наступного дня частина моїх колег-постпредів почнуть говорити: "Ну, все! Нарешті війна закінчилася! Із понеділка починаємо жити, як раніше", – сказав він.
Кислиця наголосив, що завдання українського представництва в ООН – казати, що "поки всі винні не будуть покарані, нічого не закінчилося".
"У більш широкій перспективі – поки РФ не повернеться на шлях побудови демократичної країни, вона залишатиметься загрозою в регіоні та світі. Проблема у тому, що Німеччина пройшла денацифікацію, будучи окупованою, а Росія має пройти депутінізацію шляхом самоочищення, тому що за жодного сценарію Росія не буде окупованою. Хіба що вона розвалиться на шматки. Розумієте, ось у цьому проблема", – вважає він.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом якихось "демілітаризації" та "денацифікації" України. Із самого початку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.
Під тимчасовою російською окупацією наразі частина Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Донецької, Луганської та Харківської областей, а також Автономна Республіка Крим (із 2014 року).
Начальник військової розвідки України Кирило Буданов прогнозував, що у серпні настане переломний момент у війні з Росією й уже в найближчому майбутньому Україна відновить контроль над своїми територіями. В інтерв'ю "Українській правді" наприкінці травня він заявляв, що активна фаза бойових дій має піти на спад до кінця року, оскільки "ресурсів у Росії для ведення нормальної війни є на 12 місяців".
Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов 5 липня заявив, що війна "не буде короткою з урахуванням того, що ворог не знімає своїх завдань".
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак сказав, що для України важливо завершити активну фазу війни до кінця осені.