Нардеп Грановський: Змушений визнати, Насіров і захист грали на чужому полі, не на нейтральному
Народний депутат від Блоку Петра Порошенка Олександр Грановський запевнив, що не бере участі в долі відстороненого голови Держфіскальної служби Романа Насірова, однак його турбують деякі обставини цієї справи.
Нардеп від Блоку Петра Порошенка Олександр Грановський черговий раз спростував зв'язок зі справою голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, зазначивши, що його ім'я необґрунтовано пов'язують з "кулуарною допомогою", яку надають Насірову.
Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
"Тільки ледачий не знає, що мене якраз нічого не пов'язувало з Романом: ні професійно, ні по-дружньому, ні по-людськи. Я жодного разу в житті не звертався до Романа з проханнями, ініціативами, порадами. Ніхто не посміє стверджувати зворотне. Все, що сказано моїми публічними "обвинувачами", – брехня. До того ж я завжди ставився до цієї людини індиферентно, воліючи залишатися на великій дистанції", – зазначив Грановський.
За словами нардепа, йому складно оцінити перспективи кримінального провадження за відсутністю всієї повноти інформації, проте слідство має відповісти на питання – чи був у Насірова власний мотив санкціонувати розстрочки щодо сплати платежів.
"У разі, якщо такі формальні/технічні порушення будуть все-таки встановлені силами слідства, важливо дійти висновку по суті: чи міг керівник ДФС підписати всі ці документи, якби формальностей було дотримано. Відповіді на ці запитання, очевидно, знають правоохоронці. Я думаю: від відповідей на ці запитання залежить перспектива винесення того чи іншого рішення судом", – зазначив він.
Грановський додав, що детективи НАБУ, прокурори і захист Насірова продемонстрували високий рівень підготовки.
"Існують, на жаль, і обставини, які мене засмутили і змусили зробити нові для самого себе висновки. Ні частково правоохоронцям, ні громадянському суспільству, ні суддям не було цікаво слухати ні Романа, ні сторону захисту. Жоден із наведених аргументів не був професійно зарахований судом на користь захисників. Це сумно. І це перестане виглядати так завзято і переконливо, коли на місці Романа виявляться інші, ті, кому симпатизують сьогоднішні лідери думки", – підкреслив він.
На думку нардепа, Насіров потрапив у пастку.
"Змушений визнати, Роман і захист грали на чужому полі, не на нейтральному. Продовжуючи цю думку, боюся припустити наслідки винесення апеляційним судом такого рішення, яке може здатися не до кінця прогресивним або таким, яке не враховує суспільно-резонансної думки. Що тоді? Вимагати винесення нового і не випускати підозрюваного зі стін суду, поки саме таке нове не з'явиться? А якщо через кілька років, суд, який буде слухати справу по суті, винесе свій вердикт, який не влаштує частину людей, будемо вимагати постановити нове, те, яке відповідає настрою? На мій погляд, це дуже небезпечно", – заявив він.
Грановський додав, що в підсумку всі учасники цього змагального процесу будуть намагатися довести свою правду без емоцій мовою права і закону.
6 березня журналісти програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" повідомляли, що в команді адвокатів Насірова є як мінімум два представники юридичної компанії FCLEX, яка в цивільних суперечках представляла в суді інтереси бізнес-структур, пов'язаних із Грановським.
Зокрема, після обшуків НАБУ в лікарню "Феофанія" разом з іншими захисниками прибув партнер і керівник FCLEX Олег Маліневський, він представився журналістам адвокатом. У Солом'янському суді в команді захисту був присутній також Андрій Кузьменко, який раніше працював в компанії FCLEX.
Народний депутат від БПП Сергій Лещенко 5 березня стверджував, що Грановський є "смотрящим за судами України", і саме він разом з головами Солом'янського та Апеляційного судів Києва "реалізує схему Банкової з порятунку Насірова від арешту".
Грановський заявив, що "жодним чином" не причетний до долі Насірова.