Нардеп Курячий: Гречківський намагається шляхом порушення Конституції України знову потрапити до Вищої ради правосуддя
Мотив члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського, якого Генпрокуратура підозрює в корупції, полягає в тому, щоб уникнути покарання, заявив нардеп від Блоку Петра Порошенка Максим Курячий.
Член Вищої ради правосуддя (ВРПУ) Павло Гречківський, підозрюваний Генеральною прокуратурою України в отриманні $500 тис. хабара, намагається знову потрапити до складу ради, заявив із трибуни Верховної Ради 8 лютого народний депутат від Блоку Петра Порошенка Максим Курячий. Відео виступу опубліковано на YouTube-каналі "Стоп Гречківський".
"Сьогодні суспільство вимагає від влади всіх рівнів максимального очищення та прозорості. Українці висувають жорсткі критерії до майбутніх кандидатів у будь-які органи. Саме в цей час є кричущий випадок, коли сумнозвісний адвокат Павло Гречківський намагається шляхом порушення Конституції України знову потрапити до Вищої ради правосуддя, – сказав Курячий. – Він уже пропрацював там один термін. Йому, очевидно, сподобалося. Заради того, щоб знову потрапити до складу Ради правосуддя, він пробує маніпулювати юридичними тонкощами, а саме – перейменуванням цього органу. Це прямий виклик українському правосуддю з боку Гречківського".
Нардеп зазначив, що переобиратися до Вищої ради правосуддя на другий строк прямо забороняє ст. 131 Конституції України. Курячий додав, що на 15–16 лютого заплановано з'їзд адвокатів, який голосуватиме за своїх представників у ВРПУ, і серед претендентів є Гречківський. Політик заявив, що засідання відбуватиметься в закритому режимі, і повідомив, що 48 народних депутатів офіційно звернулися з поданням до Конституційного Суду щодо процедури обрання нового складу Вищої ради правосуддя. Агентство "Українські новини" опублікувало копію документа.
"Просимо надати офіційне тлумачення положень ч. 5 ст. 131 Конституції України в контексті такого запитання: чи може особа, яка була членом Вищої ради юстиції та набула статусу члена Вищої ради правосуддя, повторно бути обраною на посаду члена Вищої ради правосуддя?" – ідеться у зверненні.
Політик закликав ЗМІ висвітлювати обрання нового складу ВРПУ, а адвокатів – не псувати собі репутації підтримкою сумнівної кандидатури.
"Павло Гречківський підозрюється Генпрокуратурою в отриманні величезного хабара. Уся країна спостерігала за цими подіями. Мотив Гречківського сьогодні полягає не в тому, щоб дійсно відновити систему, а в тому, щоб максимально уникнути покарання і продовжити роботу у звичному йому стилі, який зовсім не передбачає прозорості та зниження корупційних ризиків. Друга спроба обрання такої людини знищить довіру до майбутнього складу Вищої ради правосуддя. Це буде величезним скандалом і ганьбою. Без такого, як Гречківський, ми отримаємо шанс для подальшого реформування системи. Але із Гречківським українське суспільство втрачає надію, можливості, втрачає своє терпіння", – переконаний Курячий.
У серпні 2016 року Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження проти Гречківського. Йому вручили підозру у вимаганні хабара.
3 жовтня 2017 року ГПУ передала в суд матеріали розслідування стосовно судді. "Його було викрито на отриманні неправомірної вигоди в сумі $500 тис. на здійснення впливу щодо винесення судом першої інстанції рішення на користь суб'єкта господарювання та залишення його в силі судами апеляційної та касаційної інстанцій", – повідомляла прес-служба відомства.
Адвокат судді заявляв, що в матеріалах справи немає "жодних доказів винуватості" Гречківського.
30 жовтня Шевченківський районний суд Києва визнав невинними Гречківського та арбітражного керівника Олега Шкляра. Суд постановив, що докази провини підозрюваних було отримано внаслідок провокації. Прокурори заявили, що подаватимуть апеляцію на це рішення.