Нардеп Шевченко заспівав на Слов'янському базарі й назвав Лукашенка своїм другом. Відео
Разом із Євгеном Шевченко на сцені Слов'янського базару дуетом заспівав український композитор Ніколо Петраш. Вони виконали пісню "Четыре времени года".
Після пісні Шевченко звернувся до присутніх українською мовою: "Рідні мої сябри, щирий привіт вам із братньої України".
Надалі він почав говорити російською. Зі сцени він висловив щиру подяку і назвав президента Білорусі Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, "своїм щирим другом". Він подякував й організаторам за таке "свято". Білоруський народ він назвав чесним і надзвичайно щирим.
Міжнародний музичний фестиваль "Слов'янський базар" проводять із 1992 року. 2021 року цей захід тривав із 14-го до 19 липня. Він відбувається під патронатом Лукашенка. Білоруси в соцмережах просили артистів бойкотувати фестиваль через політичну кризу в країні.
Наприкінці березня від участі в заході відмовився український шоумен Тімур Мірошниченко, який більше ніж 10 років був ведучим цього заходу від України. Його місце зайняв інший український ведучий Андрій Доманський, проте незабаром він теж повідомив, що не їде на фестиваль. Ведучою зрештою стала журналістка каналу "Перший незалежний" Діана Панченко.
Контекст:
Незважаючи на те, що Україна не визнає виборів у Білорусі, Шевченко в серпні опублікував у Facebook привітання Лукашенку із перемогою та висловив думку, що заперечують результати виборів молоді люди, яким "хочеться адреналіну, але не хочеться платити податки", і закликав білорусів "простити гріхи Лукашенку".
20 квітня 2021 року в Мінську відбулася зустріч Шевченка з Лукашенком, якого Україна не визнає президентом Білорусі. Водночас український нардеп заявив, що "давно мріяв" познайомитися із Лукашенком, а "36% українців хотіли б бачити Лукашенка своїм президентом". У фракції "Слуги народу" підкреслили, що нардепа не делегували на цю зустріч партія або офіційні відомства України.
23 травня після затримання опозиційного блогера Романа Протасевича в Білорусі (для цього в Мінську посадили пасажирський літак, який летів із Афін до Вільнюса) Шевченко висловився на підтримку влади Білорусі.
24 травня стало відомо, що Шевченка виключили з фракції "Слуги народу" у Верховній Раді. Позбавити депутатського мандата Шевченка не можна через те, що його обирали в парламент у мажоритарному окрузі.