"Не віддамо ані клаптика своєї історії". Зеленський у День Перемоги на Хрещатику заявив, що українці нікому не дозволять анексувати перемогу над нацизмом

Ворог мріяв, що в Україні відмовляться відзначати перемогу над нацизмом, аби слово "денацифікація" отримало шанс, зазначив Зеленський
Фото: president.gov.ua
Українці пишаються своїми предками, які у складі антигітлерівської коаліції перемогли нацизм. Про це 9 травня у відеозверненні з Хрещатика у Києві з нагоди Дня Перемоги заявив президент України Володимир Зеленський.

Запис відеозвернення опубліковано у Facebook Офісу президента, текст промови оприлюднено на сайті президента України.

"Сьогодні ми відзначаємо День перемоги над нацизмом. І нікому не віддамо ані клаптика своєї історії... Нікому не дамо анексувати цю перемогу, не дамо її привласнити", – сказав Зеленський.

За його словами, ворог мріяв, що в Україні відмовляться святкувати 9 травня і перемогу над нацизмом – "щоб слово "денацифікація" отримало шанс".

"Мільйони українців боролися з нацизмом і пройшли важкий та довгий шлях. Вигнали нацистів із Луганська, вигнали нацистів із Донецька, звільнили від окупантів Херсон, Мелітополь, Бердянськ. Вигнали нацистів із Ялти, Сімферополя, Керчі й усього Криму. Звільнили від нацистів Маріуполь. Вони вигнали нацистів зі всієї України, але названі мною міста сьогодні особливо надихають нас. Дають віру, що ми точно проженемо окупантів із власної землі", – наголосив глава держави.

У День перемоги над нацизмом українці борються за нову перемогу у війні проти РФ – "шлях до неї важкий, але ми не сумніваємося, що переможемо", додав Зеленський.

"Ми ніколи не воювали проти когось. Ми завжди воюємо за себе. За свою свободу. За свою незалежність. Щоб перемога наших предків була недаремною. Вони билися за свободу для нас і перемогли. Ми б'ємося за свою свободу, за свободу для своїх дітей, а отже, переможемо, – наголосив президент України. – Той, хто вже повторює сьогодні жахливі злочини гітлерівського режиму, наслідує нацистську філософію, копіює все, що робили вони. Він приречений. Бо був проклятий мільйонами предків, коли почав наслідувати їхнього вбивцю. А тому втратить усе. І зовсім скоро в Україні буде два Дні Перемоги. А в когось не залишиться жодного".

Контекст:

До 2015 року в Україні, як і в інших країнах СНД, на офіційному рівні 9 травня святкували День Перемоги. 2015 року Верховна Рада внесла зміни до законодавства: 8 травня було встановлено День пам'яті та примирення на честь всіх жертв Другої світової війни, а 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Українські міста, які пережили страшну нацистську окупацію, що "80 років мало, щоб про неї забути", після вторгнення РФ, яке почалося 24 лютого, отримали другу дату окупації в історії, заявляв у відеозверненні 8 травня Зеленський. Глава держави зазначив, що в Україні "влаштували криваву реконструкцію нацизму".