Обраний президент Чехії заявив, що витіснення окупантів з України може призвести до проблем Заходу з РФ
Колишній генерал НАТО Петр Павел, який переміг на виборах президента Чехії, заявив 18 лютого на "Українському ланчі" в межах Мюнхенської конференції з безпеки, що можлива перемога України над Росією може призвести до небажаних сценаріїв.
"Я б усе-таки закликав бути обережнішими з погляду оцінювання потенційного завершення цього конфлікту, бо навіть якщо буде ймовірність розвалу російської армії, українська армія їх витіснить з України, то у нас буде розвалена Росія. Це означає, що не буде з ким вести переговори щодо режиму гарантії безпеки, не буде з ким працювати щодо створення архітектури безпеки в Європі", – сказав Павел.
За його словами, із розваленою Росією Захід матиме більше проблем, яких зараз "навіть не розуміють".
"Я думаю, набагато краще бути реалістом, сподіватися на краще і бути готовим до гіршого", – наголосив Павел.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
18 лютого на Мюнхенській конференції з безпеки Кулеба заявив, що війна в Україні триватиме доти, доки Росія становитиме загрозу. "Найважливіше – Росія має змінитися", – сказав глава МЗС України.
Контекст:
Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. Фактично РФ веде війну проти України із 2014 року, коли окупувала Крим і розпочала бойові дії на сході, внаслідок яких було окуповано частину Донецької й Луганської областей.
15 листопада 2022 року під час виступу на саміті G20 президент України Володимир Зеленський презентував українську формулу миру, до якої входить 10 пунктів. Вона передбачає координацію міжнародних зусиль щодо встановлення ядерної, енергетичної і продовольчої безпеки. Одним із головних положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.
"Це зараз одне з ключових завдань нашої держави – залучити світ до конкретної реалізації пунктів формули миру", – сказав Зеленський 9 грудня. За його словами, Україна відчуває підтримку щодо притягнення Росії до відповідальності за агресію як від держав, так і від міжнародних організацій і правозахисних інституцій.