Обсяг допомоги Україні у підписаних нею безпекових угодах становить $38 млрд – Зеленський

Підписання безпекових угод Зеленський назвав "потужним результатом"
Фото: president.gov.ua

Україна підписала безпекові угоди з 23 країнами з 32, які долучилися до декларації G7+. Про це президент України Володимир Зеленський повідомив 15 липня на пресконференції, яку транслював у YouTube Офіс президента.

"До декларації G7+ доєдналося 32 країни. Це 32 країни, з якими ми підписали, або в процесі, або підпишемо двосторонні договори щодо наших гарантій безпеки. 23 країни вже мають з Україною (або Україна має з 23 країнами) відповідні угоди", – сказав Зеленський.

За його словами, "там усе – від грошей до зброї, від гуманітарки до відновлення, кібербезпека, ППО тощо".

"Приблизна сума цих договорів – $38 млрд на сьогодні підписаних договорів. Я вважаю, що це потужний результат", – заявив президент України.

Контекст:

У червні 2023 року Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху в НАТО.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія й Великобританія), а також Євросоюз 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії "Велика сімка" пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також покласти економічні й інші витрати на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 32 країни, повідомив Зеленський 30 січня 2024 року. Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним союзником, пояснювали в Раді національної безпеки і оборони України.

Двосторонню безпекову угоду Україна уклала із Великобританією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією, США, ЄС, Естонією, Литвою, Польщею, Румунією, Люксембургом.