"Озвучив потреби". Шмигаль розповів про своє перше спілкування зі спецпредставницею США з питань економічного відновлення України
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив 23 вересня в Telegram, що вперше поспілкувався зі спеціальною представницею президента США Джо Байдена з питань відновлення України Пенні Пріцкер.
"Україна зацікавлена в залученні американського бізнесу до відновлення нашої держави. Про це говорили під час першої онлайн-розмови зі спецпредставницею США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер", – написав він.
Глава українського уряду зазначив, що він поінформував Пріцкер про українське бачення відновлення країни й "озвучив потреби по кожному із пріоритетів rapid recovery: енергетика, розмінування, відновлення житла, критичної інфраструктури й економіки".
"Співпрацюємо зі Світовим банком над потребами для післявоєнного відновлення. Наголосив, що заплатити за завдані збитки має агресор. Ключовим інструментом для цього є конфіскація заморожених російських активів", – пояснив Шмигаль.
За його словами, у розмові зі спецпредставницею Байдена він обговорював розвиток логістики, розширення коридорів солідарності і страхування воєнних ризиків, диджиталізацію, а також рух України до Європейського союзу й НАТО.
"Окремо звернув увагу на ветеранську політику й інтеграцію військових у соціально-економічне життя країни", – наголосив Шмигаль.
Байден призначив Пріцкер спецпредставницею з питань економічного відновлення України 14 вересня.
Як зазначив президент США, Пріцкер, окрім іншого, "допоможе уряду України провести реформи, необхідні для посилення економіки".
64-річна Пріцкер обіймала посаду міністра торгівлі США із червня 2013 року до січня 2017 року. Вона походить з української єврейської сім'ї, яка виїхала у США наприкінці ХІХ століття.
Контекст:
Унаслідок війни, яку 24 лютого 2022 року розпочала Росія, Україна зазнала збитків на суму понад $700 млрд, повідомляв Шмигаль 3 січня 2023 року.
Згідно з розрахунками Світового банку станом на березень, для повоєнного відновлення й реконструкції Україні необхідно щонайменше $411 млрд.
Україні для швидкого відновлення необхідно щорічно по $50 млрд протягом найближчих п'яти років, повідомляв Європейський банк реконструкції та розвитку.