"Першу олігархіаду ми проживали пів року". Корнієнко не впевнений, що правки Венеціанської комісії врахують у законі про олігархів
Журналісти зазначили, що до травня 2022 року, коли закон реально набуде чинності, Венеціанська комісія вже подасть свої висновки, і запитали, чи планує влада вносити зміни до закону.
"Отримаємо висновки. Подивимося, чого варто дослухатися, чого – ні. Звісно, Венеціанська комісія – шанований орган, усе там правильно. Але тут проблема: першу олігархіаду ми проживали пів року, дуже драматично – зі зняттям спікера. І я не впевнений, що внесення змін до закону про олігархів буде простою історією, якісь зауваження до закону можуть бути косметичними, а піде на це знову пів року: правки, блокування трибун, спецпроцедури… Питання: наскільки в такий процес потрібно занурюватися, витрачаючи на це парламентські ресурси?" – сказав Корнієнко.
Він додав, що "хоча б спікера вже не треба буде змінювати", тому що Руслан Стефанчук, за його словами, "за цю реформу, а не за олігархів".
Корнієнко також упевнений, що "з чесним бізнесом, який не підпадає під критерії", відносини влади після ухвалення закону не загострилися.
Контекст:
Верховна Рада 23 вересня ухвалила закон президента про деолігархізацію. За документ проголосувало 279 народних депутатів за 226 необхідних. Голосування проводили за спеціальною процедурою, без можливості внести додаткові правки в залі.
2 вересня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до спікера з офіційним листом щодо законопроєкту, вона заявила, що документ суперечить Конституції.
Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) узяла до розгляду звернення колишнього спікера Ради Дмитра Разумкова з проханням оцінити законопроєкт про олігархів. У комісії заявляли, що підготують висновок щодо законопроєкту Зеленського про олігархів у середині грудня, і закликали не розглядати в Раді законопроєкт про олігархів у другому читанні, поки не буде готовим її висновок, оскільки це буде вкрай негативним сигналом для західних партнерів.
19 жовтня парламент розблокував закон про олігархів, нардепи відхилили 12 постанов, які блокували підписання документа спікером.
Верховна Рада 3 листопада усунула суперечності в тексті законопроєкту. Нардепи не переголосували закон заново, а лише підтримали правки парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, пов'язані з трьома статтями документа. Згідно з ухваленими уточненнями, вести реєстр олігархів буде Рада національної безпеки та оборони, як це було у початковій редакції документа.
4 листопада закон підписав Стефанчук, після нього документ підписав президент.