"Посилить ППО, далекобійні й артилерійські спроможності". Зеленський і Байден обговорили перший пакет військової допомоги Україні після ухвалення закону Конгресом

Байден і Зеленський провели телефонну розмову за підсумками голосування законопроєкту з допомогою Україні в Палаті представників США
Фото: The White House / Flickr

Президент України Володимир Зеленський 22 квітня провів телефонну розмову із президентом США Джо Байденом. Про це Зеленський поінформував у Facebook.

"Провів телефонну розмову із президентом США Джо Байденом за підсумками голосування в Палаті представників. Президент запевнив, що в разі схвалення й Сенатом негайно підпише закон", – написав глава Української держави.

Зеленський у розмові з Байденом також звернув увагу на двопартійну підтримку законопроєкту з допомогою Україні й особисту роль спікера Майка Джонсона й лідера меншості Гакіма Джеффріса.

"Інше рішення Палати представників – дозволити конфіскацію російських активів – посилає потужний сигнал усім нашим партнерам", – наголосив президент України.

Зеленський зазначив, що розповів Байдену про російський повітряний терор України "тисячами ракет, дронів і бомб".

"Зокрема, про удар по харківській телевежі буквально за кілька хвилин до розмови. Це чіткий намір Росії зробити місто непридатним для життя", – вказав президент України.

Зеленський додав, що разом із Байденом вони, крім іншого, "обговорили перший пакет оборонної допомоги після ухвалення закону".

"Маю запевнення президента, що він буде швидким та потужним і посилить наші протиповітряні, далекобійні й артилерійські спроможності. Також обговорили підписання двосторонньої безпекової угоди й підготовку до майбутнього саміту миру", – резюмував глава держави.

Як вказали в Білому домі, Байден повідомив Зеленському, що його адміністрація "швидко надасть нові значні безпекові пакети для задоволення невідкладних потреб України у сфері оборони і протиповітряної оборони, щойно Сенат ухвалить доповнення до закону про нацбезпеку, а він підпише його як закон".

"Президент Байден також наголосив, що економічна допомога США допоможе підтримати фінансову стабільність, відновити критично важливу інфраструктуру після російських атак і підтримати реформи, оскільки Україна йде вперед на шляху євроатлантичної інтеграції", – ідеться в повідомленні.

Контекст:

Законопроєкт HR 8035, який передбачає допомогу Україні на загальну суму $60,84 млрд, із яких $23,2 млрд спрямують на поповнення американських озброєнь і запасів замість наданих Україні, 20 квітня підтримало 311 конгресменів (210 демократів і 101 республіканець). Байден закликав Сенат США швидко передати йому на підпис документ, щоб він набув чинності.

Лідер більшості в Сенаті (Демократична партія) Чак Шумер повідомив, що пакет законопроєктів про іноземну допомогу, зокрема Україні, верхня палата Конгресу США розгляне 23 квітня.

Голова комітету з розвідки Сенату США демократ Марк Ворнер заявив, що пакет допомоги, до якого входитимуть далекобійні ракети ATACMS, можуть передати вже наступного тижня.