Посольство України у Варшаві спростувало заяву польського прем'єра про "сотні тисяч українських біженців"
Згадка глави польського уряду Матеуша Моравецького про нібито величезну кількість біженців з України – це спроба виправдатися за небажання приймати мігрантів із Північної Африки і Близького Сходу, уважає керівник консульського відділення посольства України в Польщі Світлана Криса.
Заява прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького про десятки тисяч українських біженців у Польщі не відповідає дійсності, заявила телеканалу "112 Україна" керівник консульського відділення посольства України в Польщі Світлана Криса.
За її словами, порівняно з попередніми роками кількість українських біженців або тих, хто бажає одержати міжнародний захист у Польщі, зменшилася.
"Це питання також порушувала прем'єр-міністр (Беата) Шидло, тепер і Моравецький. Вони називають кількість біженців з України високою, хоча насправді, згідно з офіційною інформацією управління з питань іноземців у Польщі, протягом січня–листопада 2017 року до цього управління звернулися лише 625 громадян України з проханням надати їм міжнародний захист. Порівняно з попередніми роками, якщо ми візьмемо 2014 рік, то ця кількість зменшилася в чотири рази, а порівняно з 2016 року – удвічі", – заявила вона.
Криса зазначила, що українські громадяни переїжджають до Польщі та інших країн Євросоюзу з метою працевлаштування.
"Наших громадян, які прибувають до країн ЄС і, зокрема, на територію Польщі, ми розцінюємо як трудових мігрантів. Це перш за все люди, які приїжджають із метою працевлаштування, навчання, тому сказати, що всі ці особи – біженці, немає жодного морального права", – стверджує дипломат.
Вона додала, що заяви польської влади про десятки тисяч біженців з України є спробою Варшави виправдатися перед Євросоюзом за небажання дотримуватися його міграційної політики.
"Українців у жодному разі не можна розцінювати як розмінну монету в цьому. Це є чисто політичне питання, політичний аспект і виправдовування Республіки Польща перед іншими країнами ЄС у тому, щоб не приймати мігрантів з інших країн міграційного ризику", – констатувала український консул.
1 січня Моравецький заявив, що його країна приймає десятки або сотні тисяч українських біженців, і це допомагає знизити напругу на сході ЄС.
Гостра міграційний криза в Європі виникла у зв'язку з бойовими діями на Близькому Сході і в Африці. За інформацією президента Європейської ради Дональда Туска, протягом 2015 року в Європу прибуло приблизно 1,5 млн мігрантів.
План щодо запровадження обов'язкових квот на прийом 120 тис. біженців з Африки, Азії і Близького Сходу в ЄС ухвалили глави МЗС Євросоюзу 22 вересня 2015 року.
14 жовтня міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Блащак заявляв, що польський уряд не погодиться приймати біженців у межах нової програми переселення в Європейському союзі. За його словами, у Польщі вже перебуває багато українців, а такі "ідеологічно мотивовані концепції", як переселення, піддають ризику Польщу та поляків.
У 2016 році українці отримали 1,2 млн віз для в'їзду в Польщу, з яких 650 тис. – робочі.
За даними глави МЗС Польщі Вітольда Ващиковського, у 2017 році українці отримали 900 тис. робочих віз, зазначало у листопаді агентство PAP.