Потенційна діра в бюджеті України становить понад 100 млрд грн. Можлива валютна турбуленція – політолог Таран
Через падіння валютного виторгу внаслідок блокади ОРДЛО і затримку з одержанням Україною траншу МВФ із великою ймовірністю країну може очікувати падіння курсу національної валюти, вважає політолог Віктор Таран.
Наслідки товарної блокади Донбасу стануть прикладом того, як політичні рішення впливають на економіку. Таку думку висловив політолог Віктор Таран у Facebook.
"МВФ переніс на невизначений термін питання надання наступного траншу в розмірі $1 млрд доти, поки уряд не перерахує макроекономічні показники бюджету 2017. Нагадую, прямі та непрямі втрати для бюджету після впровадження на вимогу блокувальників повноцінної блокади окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) становлять загалом близько $4 млрд", – написав він.
Політолог зазначив, що до цієї цифри можна додати поки не одержаний $1 млрд від МВФ, а також можливе недоодержання €600 млн, які пообіцяв Євросоюз.
"Загалом потенційна дірка в бюджеті становить понад 100 млрд грн. Пристібаємо ремені, з великою ймовірністю нас чекає валютна турбуленція", – підкреслив Таран.
Водночас політолог додав, що виступає проти контрабанди в ОРДЛО, а також купівлі Україною вугілля за формулою "Роттердам +", коли в тарифи закладені світові ціни на енергоресурси з урахуванням їх доставлення з Роттердама.
На початку березня 2017 року керівництво України і МВФ дійшли згоди щодо третього перегляду програми співробітництва, що дозволить Києву отримати кредит у розмірі $1 млрд.
Сьогодні стало відомо, що МВФ зняв із порядку денного на 20 березня питання надання траншу для України.
У Міністерстві фінансів України заявили, що розгляд питання перенесено на короткий термін, це пов'язано з необхідністю уточнення розрахунків економічних наслідків заходів, ужитих Києвом у відповідь на захоплення українських підприємств на не підконтрольних уряду територіях Донецької і Луганської областей.
15 березня президент України Петро Порошенко запропонував ухвалити рішення про тимчасову повне зупинення транспортного сполучення з окупованими територіями Донецької і Луганської областей, за винятком гуманітарних вантажів.
Цю ініціативу підтримала РНБО, доручивши правоохоронцям невідкладно припинити переміщення вантажів залізничними та автомобільними шляхами.
Влада України зазначала, що ці заходи вжиті у відповідь на дії сепаратистів "ДНР" і "ЛНР", що оголосили про введення "зовнішнього управління" на десятках підприємств, розташованих на окупованій території, але які працювали відповідно до українського законодавства.
18 лютого Росія "частково визнала" паспорти та інші документи, видані угрупованнями "ДНР" і "ЛНР".