Позов Януковича зі скаргою на постанову Ради про його самоусунення поки що до суду не надходив – представниця парламенту у КСУ 

28 листопада 2021, 15.30
Янукович утік з України до Росії 2014 року. Фото: EPA

До суду поки не надходив позов експрезидента України Віктора Януковича на Верховну Раду через постанову про його самоусунення з посади глави держави. Про це у Facebook 28 листопада заявила представниця парламенту в Конституційному Суді України, нардепка від "Слуги народу" Ольга Совгиря.

"Цей позов начебто поданий до Окружного адміністративного суду Києва. У зв’язку із поширенням такої інформації зазначаємо, що за наявними офіційними відомостями, такий позов наразі не надходив до суду", – ідеться в повідомленні.

На сайті суду поки що немає інформації про цей позов.

Водночас Совгиря наголосила, що згідно зі ст. 22 та 266 Кодексу адміністративного судочинства України, будь-які акти, дію та бездіяльність Верховної Ради може бути оскаржено щодо їх законності лише у Верховному Суді.

"При цьому навіть Верховний Суд може перевіряти тільки законність актів Верховної Ради, в той час як вирішення питання про їх відповідність Конституції України є виключним повноваженням Конституційного Суду України. Наразі будь-яких конституційних подань із цього питання до Конституційного Суду не надходило", – написала вона.

Нардепка зазначила, що ст. 151 кодексу забороняє застосування заходів щодо забезпечення позову у справах щодо оскарження актів Верховної Ради.

"По-третє, кодексом передбачено шестимісячний строк на оскарження такої постанови до суду з дня її ухвалення, а відтак відкриття провадження за цим позовом із таким екстраординарно значним пропуском строку на його подання до суду було б грубим порушенням закону. Тому за будь-яких умов відсутні підстави для відкриття провадження і розгляду такої справи Окружним адміністративним судом міста Києва, а так само і вжиття будь-яких заходів забезпечення позову по відношенню до Верховної Ради з питань, пов’язаних із констатацією припинення повноважень колишнього президента України", – заявила Совгиря.

Контекст

СВІЖІ НОВИНИ

Більше новин