"ПриватБанк" опублікував повідомлення про вручення Коломойському і Боголюбову ізраїльського позову
Про це пресслужба банку повідомила 18 серпня.
"ПриватБанк" звернувся до ізраїльського суду з позовом до Коломойського, Боголюбова, а також їхньої довіреної особи В'ячеслава Карташова (зараз – директор департаменту юридичного супроводу в ПАТ "Укрнафта") через їхні ймовірні шахрайські дії, незаконне привласнення та відмивання коштів.
У позові заявлено, що внаслідок цих дій відповідачів у період із 2007-го до 2011 року щонайменше $600 млн було виведено з "ПриватБанку" в ізраїльський Israel Discount Bank.
"Відповідно до рішення ізраїльського суду від 26 квітня 2021 року, банк публікує повідомлення в газеті "Голос України" для вручення ізраїльського позову в Україні Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, а також іншому відповідачу – В'ячеславу Карташову, відповідно до Гаазької конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах", – ідеться в релізі.
У фінустанові уточнили, що Коломойському і Боголюбову в Ізраїлі вже вручили позов.
Публікація повідомлення для вручення в газеті "Голос України" – захід, якого банк вжив для того, щоб усунути будь-які аргументи з боку відповідачів "щодо того, що позов не був їм належним чином вручений, та забезпечити правосуддя ізраїльського суду щодо їхніх незаконних дій", уточнили в "ПриватБанку".
Контекст:
"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року. Україна докапіталізувати банк на 155 млрд грн.
Із червня 2017 року Генпрокуратура веде розслідування щодо фінустанови. За даними слідства, із 20 жовтня до 22 листопада 2016 року, перед націоналізацією, "ПриватБанк" видав 36 юрособам кредитів на строк від восьми до 10 років за ставкою 10,5% річних на загальну суму 126,9 млрд грн. Ці кошти не затрималися на рахунках дебіторів, їх відразу ж було переказано для погашення кредитів 193 юридичних осіб.
Із того самого року Україна судиться з колишніми власниками "ПриватБанку", які оскаржують його націоналізацію. 2019 року суд визнав її незаконною. НБУ це рішення оскаржив. Судові розгляди тривають.
У грудні 2017 року "ПриватБанк" подав до суду на своїх колишніх власників. Позивачі стверджували, що бізнесмени вивели з банку приблизно $2 млрд, провівши низку незаконних операцій.
19 грудня Лондонський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова та шести компаній, які їм, імовірно, належать або які вони контролюють.
Судове провадження в Ізраїлі "ПриватБанк" ініціював наприкінці 2019 року. Сума позову становить $600 млн.
У липні 2021 року газета Kyiv Post повідомила, що поліція Ізраїлю почала розслідування справи про шахрайство, у якій нібито фігурує Коломойський.
Держсекретар США Ентоні Блінкен 5 березня 2021 року оголосив про санкції Сполучених Штатів проти Коломойського "у зв'язку з його причетністю до великої корупції". Коломойському, його дружині і дітям заборонено в'їзд у США.
Міністерство юстиції США в серпні 2020 року подало проти Коломойського та іншого українського бізнесмена Боголюбова два цивільні позови, у яких обвинуватило бізнесменів у відмиванні коштів "ПриватБанку". Мін'юст вимагає конфіскації об'єктів нерухомості, придбаних ними на території Сполучених Штатів. Оцінна вартість нерухомості, яку хочуть конфіскувати, – приблизно $70 млн.
Коломойський заперечив обвинувачення мін'юсту США у відмиванні грошей "ПриватБанку". "Усі інвестиції у США було зроблено з власних коштів, одержаних у 2007–2008 роках за угодою з компанією "Євраз", і з доходів інших бізнесів, які зберігали у "ПриватБанку", – говорив бізнесмен.