Прокуратура просить збільшити до понад 50 млн грн розмір застави меру Одеси Труханову

5 травня за Труханова внесли заставу в розмірі 13,42 млн грн, він вийшов із СІЗО
Фото: Геннадий Труханов / Facebook
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України перенесла на 16 травня розгляд скарги захисту мера Одеси Геннадія Труханова щодо застосування до нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 13,42 млн грн застави.

Про це повідомило "Суспільне".

Зазначають, що таке рішення ухвалила Апеляційна палата ВАКС, оскільки перед засіданням 9 травня стало відомо про оскарження рішення суду прокурором.

Як розповіла прокурорка САП Анастасія Андронова, сторона обвинувачення просить замінити Труханову запобіжний захід на тримання під вартою з альтернативою понад 50 млн грн застави.

"Суд задовольнив наше клопотання частково, застосував запобіжний захід у вигляді тримання під вартою і визначив заставу в сумі 13 млн грн. І ми подали апеляційну скаргу у зв'язку з незгодою з розміром альтернативної застави", – наголосила прокурорка.

Контекст:

За даними слідства, у вересні 2016 року Одеська міськрада придбала будинок заводу "Краян" за 185 млн грн у приватної структури, яка на початку 2016 року купила його на аукціоні, організованому ліквідатором підприємства, за 11,5 млн грн. Отримані від міської влади кошти фірма-продавець спробувала переказати компанії, як стверджують у прокуратурі, з ознаками фіктивності.

Загалом у справі 12 фігурантів. 3 жовтня 2018 року в Національному антикорупційному бюро повідомили, що прокурори САП вручили вісьмом підозрюваним, серед яких мер Одеси, обвинувальний акт у справі заводу "Краян". 5 жовтня стало відомо, що прокуратура передала до одеського суду обвинувальний акт стосовно Труханова.

14 листопада Малиновський райсуд Одеси почав розглядати кримінальне провадження щодо Труханова та інших посадовців Одеської міськради. У травні 2019-го САП погодила зміну обвинувачення і знизила суму збитків до 92,6 млн грн.

25 червня 2019 року на засіданні Малиновського районного суду Одеси представник державного обвинувачення під час дебатів попросив для Труханова покарання у вигляді 12 років ув'язнення, для інших обвинувачених – від семи до 11 років. Окрім того, прокурори просили конфіскувати майно фігурантів справи й заборонити їм обіймати державні посади протягом трьох років.

9 липня суд завершив оголошення виправдувального вироку на 400 сторінок – Труханова та інших підозрюваних визнано невинуватими, складу кримінального правопорушення у діях не доведено.

31 липня тодішній голова САП Назар Холодницький оскаржив вирок. 24 січня 2020 року підозру оголосили ще чотирьом фігурантам у цій справі.

11 лютого 2021 року Апеляційна палата ВАКС скасувала виправдувальний вирок Труханову й посадовцям Одеської міськради та повернула справу про ймовірне розкрадання 92 млн грн під час купівлі будівель збанкрутілого заводу "Краян" на розгляд попередньої інстанції.

У квітні 2023 року САП попросила ВАКС заарештувати Труханова.

4 травня Вищий антикорупційний суд України відправив Труханова під варту у зв'язку з тим, що він не вніс майже 31 млн грн застави, визначеної судом. "ВАКС, заслухавши доводи сторін, частково задовольнив клопотання й застосував до обвинуваченого запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою внесення 13,42 млн грн застави", – повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

5 травня стало відомо, що за Труханова внесли заставу і він вийшов із СІЗО. Того самого дня адвокат Труханова Олександр Лисак подав апеляцію на рішення ВАКС, зазначило "Суспільне".