Разумков: Думаю, президент втомився чути точку зору, яка не збігається з його власною. І це погано

Із посади спікера Разумкова зняли 7 жовтня
Фото: Верховна Рада України / Facebook
Президенту України Володимирові Зеленському потрібно слухати думки, які не збігаються з його власними. Про це звільнений із посади спікера Верховної Ради позафракційний нардеп Дмитро Разумков заявив "BBC News Україна" в інтерв'ю, яке було опубліковано 7 жовтня.

Журналіст запитав: "Президент втомився чути точку зору, яка не збігається з його власною?"

"Я думаю, що так. І це погано. Тому що треба чути і критику. Критика повинна бути адекватною і конструктивною, але критика тобі допомагає рухатися вперед", – відповів Разумков.

За його словами, "це погана тенденція, тому що коли ти думаєш, що кращий за всіх, – це призводить до негативних наслідків, зокрема у плані демократії".

Коментуючи версію, що він "перестав подобатися" Зеленському, ексспікер зазначив, що він "не 100 фунтів, щоб усім подобатися".

"Тут не може бути "подобаєшся ти чи не подобаєшся". Тут може бути "ти ефективно виконуєш свої функції чи ні". Я вважаю, що я непогано виконував свої функції. Сподіваюся, що це не лише моя думка", – підкреслив Разумков.

Він назвав будівлю, у якій працює глава держави, "якимось проклятим місцем".

"Сюди хто не потрапляє, воно дуже сильно змінює людей. А бажано, щоб ти такий, яким приходиш до влади, таким самим і йшов із неї", – вважає політик.

Контекст:

7 жовтня Верховна Рада відкликала Разумкова з посади спікера. За проголосувало 284 нардепи, проти – 74, утрималося – шестеро. Більшість голосів (215) надала фракція "Слуга народу". "Батьківщина" дала 20 голосів, "За майбутнє" – 19, "Довіра" – 18, "Голос" і позафракційні депутати – по шість.

Проти відставки Разумкова проголосувало семеро представників "Слуги народу": Людмила Буймістер, Артем Дмитрук, Володимир Козак, Олег Воронько, Оксана Дмитрієва, Василь Мокан, Неллі Яковлєва. Утрималося четверо нардепів від "Слуги народу": Олександр Бакумов, Валерій Божик, Дмитро Гурін, Дмитро Микиша.

Разумков був на посаді спікера Ради із 29 серпня 2019 року. Із травня до грудня 2019 року він був головою пропрезидентської партії "Слуга народу", пройшов у Раду під першим номером її виборчого списку. До участі в парламентських виборах був політтехнологом, займався бізнесом.

У фракції "Слуга народу" і Разумкова були розбіжності щодо закону про олігархів. Спікер вважає, що реєстр олігархів має створювати незалежна комісія, а не Рада національної безпеки і оборони, як це передбачено в законопроєкті. Він подавав свої правки до законопроєкту, а також звернувся до Венеціанської комісії з проханням оцінити його, всупереч рішенню фракції. Після ухвалення законопроєкту у другому читанні Разумков заявив про спроби фальсифікації тексту документа.

В Офісі президента ситуацію, що склалася, назвали "світоглядним конфліктом". У фракції конфлікт із Разумковим назвали "складною виробничою ситуацією".

Верховна Рада буде голосувати за кандидатів, які претендують на посаду спікера парламенту, 8 жовтня. Із п'ятьох кандидатів, яких висунули парламентські фракції, в голосуванні візьме участь троє. На посаду спікера претендують нинішній перший віцеспікер, позафракційний нардеп Руслан Стефанчук, а також двоє представників від "Європейської солідарності" – Олексій Гончаренко і Яна Зінкевич. Голова фракції партії "Голос" Ярослав Железняк і позафракційний нардеп Гео Лерос зняли свої кандидатури.

У партії "Слуга народу" не відкидають, що запустять процес позбавлення Разумкова депутатського мандата.