Російська делегація пригрозила, що покине ПАРЄ в разі обмеження її повноважень, і попросила не ображати Путіна
Голова російської делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи, депутат Держдуми Петро Толстой заявив, що РФ "покарає" асамблею в разі обмеження повноважень росіян. Про це 28 січня повідомляє "Європейська правда".
"Якщо ухвалять рішення про обмеження для будь-якого із членів делегацій – ми всі покинемо цей зал, як зробили це 2014 року", – сказав Толстой.
Він також був невдоволений висловлюваннями на адресу президента Росії Володимира Путіна з боку українського представника в ПАРЄ, нардепа від "Європейської солідарності" Олексія Гончаренка.
"Вважаю неприпустимими ображати країну і ображати президента Росії Володимира Путіна... Це у змозі зробити голова – не допускати такого", – заявив Толстой.
"Європейська правда" зазначає, що сьогодні ПАРЄ має вирішити, чи запроваджувати проти російської делегації обмеження за дії, які суперечать принципам організації. Підготовлений проєкт резолюції визнає численні порушення з боку РФ, але не передбачає жодних санкцій. До нього подали 10 правок, більшість – представники української делегації. Однак моніторинговий комітет ПАРЄ відхилив усі пропозиції. Єдину правку, яку рекомендували до схвалення, подали від імені регламентного комітету, у ній підкреслюють незаконність анексії Криму.
Чергова сесія ПАРЄ стартувала 25 січня у змішаному форматі – члени асамблеї беруть участь у роботі сесії дистанційно або очно у Страсбурзі. Вона триватиме до 28 січня.
Росію у квітні 2014 року через агресію до України позбавили права голосу в ПАРЄ. На знак протесту 2017 року РФ зупинила сплату внесків до бюджету Ради Європи (майже €33 млн на рік), що призвело до фінансової кризи в організації. У Росії заявили, що виплатять Раді Європи борг за внесками, якщо ПАРЄ "усуне загрозу дискримінації національних делегацій".
У ніч на 25 червня 2019 року ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну характеру санкції механізму, яка дала змогу делегації Росії повернутися в асамблею. 26 червня ПАРЄ 116 голосами (проти – 62, утрималося – 15) ухвалила резолюцію про підтвердження повноважень делегації РФ. 2 липня Росія виплатила внесок до Ради Європи.
У січні 2020 року Україна знову оскаржила повноваження російської делегації. Але у підсумку асамблея їх підтвердила.