"Розраховуємо на конструктивний і практичний діалог". Шмигаль приймає в Ужгороді Фіцо

Глави урядів зустрілися в Ужгороді
Скріншот: Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України / Telegram

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прибув до Ужгорода. Про це глава українського уряду Денис Шмигаль 24 січня повідомив у Telegram.

На порядку денному зустрічі прем'єрів – двосторонні відносини й підтримка європейських ініціатив, анонсував тему переговорів глава Кабміну.

"Розраховуємо на конструктивний і практичний діалог", – написав Шмигаль, опублікувавши протокольне відео зустрічі.

Шмигаль анонсував переговори з Фіцо 18 січня. За його словами, 1 лютого відбудеться саміт Європейської ради. Україна розраховує, що на ньому буде схвалено виділення фінансової підтримки Україні в розмірі €50 млрд за програмою Ukraine Facility.

"Найближчими тижнями також плануємо зустріч із прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо, щоб обговорити всі нагальні питання та зняти можливі перепони на шляху до реалізації Ukraine Facility", – заявляв український прем'єр.

23 січня, після російського обстрілу Києва, Фіцо заявив, що в українській столиці "абсолютно нормальне життя". На запитання журналістів, чи не хотів би він особисто поїхати подивитися на війну в Києві, Фіцо заявив: "Ви дійсно думаєте, що в Києві війна? Ви несерйозно, я сподіваюся... Там абсолютно нормальне життя. Навіщо мені їхати до Києва, коли я можу зустрітися із прем'єр-міністром в Ужгороді? Я не бачу там різниці".

Контекст:

Фіцо, якого 25 жовтня 2023 року призначили прем'єр-міністром Словаччини, заявляв, що країна має "серйозніші проблеми, ніж питання України", і обіцяв, що його партія зробить усе можливе, щоб сприяти мирним переговорам, був "за нульову" військову допомогу Україні й проти нових антиросійських санкцій ЄС.    

Новий уряд Словаччини вирішив припинити передавання військової допомоги Україні зі своїх складів. Водночас, за словами Фіцо, Словаччина готова надати гуманітарну, цивільну допомогу Україні.

20 січня Фіцо заявив, що Україна нібито не є суверенною й незалежною і "перебуває під повним впливом та контролем США з 2014 року". Він також припустив, що Україні нібито доведеться віддати частину своєї території країні-агресору РФ, додавши, що воєнного вирішення конфлікту немає.